POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

World Rugby: Do roku 2024 zmian nie będzie04.02.2021


Rugby zjednoczyło się w podejściu do optymalizacji międzynarodowego kalendarza mężczyzn

Dyskusje na temat przyszłego międzynarodowego kalendarza rugby są kontynuowane w pozytywny i konsultacyjny sposób po osiągnięciu porozumienia w sprawie zestawu zasad, które utorują drogę do zbadania możliwych nowych formatów zawodów męskiej piętnastki w międzynarodowych oknach w lipcu i listopadzie.
 
Wspólne oświadczenie medialne World Rugby, The Nations and Players
 
Dyskusje na temat przyszłego międzynarodowego kalendarza rugby są kontynuowane w pozytywny i konsultacyjny sposób po osiągnięciu porozumienia w sprawie zestawu zasad, które utorują drogę do zbadania możliwych nowych formatów zawodów męskiej piętnastki w międzynarodowych oknach lipca i listopada.
W ramach szeroko zakrojonego i opartego na współpracy procesu, World Rugby ułatwia dyskusje między głównymi związkami zawodowymi, organizatorami międzynarodowych i krajowych rozgrywek klubowych oraz międzynarodowymi graczami rugby, mając wspólną ambicję zbadania wielu opcji i poszukiwania rozwiązania, które optymalizuje dobrobyt graczy, możliwości rywalizacji dla krajów wschodzących, oraz wyniki finansowe zarówno dla międzynarodowych, jak i krajowych profesjonalnych środowisk ligowych.
 
Trzy wyspecjalizowane grupy robocze do spraw formatu rozgrywek (Calendar working group), dobrobytu zawodników (Player welfare sub-group) i oceny wpływu finansowego (Financial assessment sub-group) - składające się z zawodników, specjalistów od rozgrywek międzynarodowych i profesjonalnej ligi badały porównawcze zalety obecnych okien międzynarodowych w lipcu i listopadzie oraz połączonego okna październik/listopad. Ta praca została wsparta niezależną i obiektywną oceną finansową sytuacji na arenie międzynarodowej i klubowej oraz ankietami fanów na całym świecie.
 
Szczegółowa ocena, która została zatwierdzona zarówno przez World Rugby Professional Game Committee, jak i Executive Committee, wykazała, że zmiana formatu zawodów jest kluczem do zwiększenia zainteresowania i wartości, przy jednoczesnym zachowaniu istniejących lipcowych i listopadowych okien zapewnia optymalne środowisko na nowy turniej, który ma być wprowadzony z punktu widzenia dobrobytu graczy, związków zawodowych i lig zawodowych, finansów, nadawców i kibiców.
 
Po osiągnięciu porozumienia co do kierunku rozwoju, grupy uzgodniły również zbiór zasad, które będą podstawą do opracowania nowych formatów konkursów w lipcu i listopadzie:
- Każdy nowy format zawodów powinien mieć na celu poprawę dobrostanu zawodników podczas przechodzenia między środowiskami klubowymi i krajowymi, optymalizację podróży, wypoczynku i obciążenia treningowego oraz dalszy dialog współpracy planowany między zawodami międzynarodowymi i krajowymi.
- Każdy nowy format rozgrywek powinien zwiększyć konkurencyjność globalnej gry, oferując większe możliwości krajom wschodzącym i generując nowe przychody.
- Żaden nowy format zawodów nie byłby dostępny w roku rozgrywania Pucharu Świata w Rugby mężczyzn i zostałby zmodyfikowany w roku zarezerwowanym na tournée British i Irish Lions.
- Żaden nowy turniej nie zostałby rozpoczęty przed 2024 rokiem.
- World Rugby, The Nations i International Rugby Players będą nadal badać i udoskonalać możliwe nowe formaty rozgrywek międzynarodowych, aby zoptymalizować lipcowe i listopadowe okna. Proces ten podkreślił znaczenie partnerstwa i konsultacji z profesjonalną grą klubową jako kluczem do osiągnięcia optymalnych wyników w rugby jako całości.
 
Wszystkie strony będą kontynuować dialog, kierując się tymi zasadami, w celu zbadania nowych formatów rozgrywek, które zapewniają możliwie najlepsze relacje między grą międzynarodową i klubową w ujęciu rocznym, a zarządzanie dobrostanem zawodników jest podstawą podejmowania decyzji.

Poczyniono również znaczne postępy w zakresie optymalizacji czteroletniego międzynarodowego kalendarza kobiet z ambicją zapewnienia większych możliwości drużynom, przy jednoczesnym wspieraniu rozszerzonego i bardziej konkurencyjnego Pucharu Świata w Rugby Kobiet.
 
Dzielnica Bemowo wspiera OKS Skra REC: Belgia i Holandia w barażu
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki