POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SLRT: Finał województwa Warmińsko-Mazurskiego07.12.2019


Jesienne rozgrywki Rugby Tag w województwie Warmińsko-Mazurskim dobiegły końca. Ministerialny program „Upowszechniania Sportu wśród dzieci i młodzieży” na warmińskie dotarł w tym roku i już zaczyna zbierać swoje plony. Dyscyplina Rugby Tag dzięki prężnym działaniom Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby i przy wsparciu Ministerstwa Sportu ma celu by dotrzeć w każdy zakątek krainy „Tysiąca jezior”. Systematycznymi działaniami z tygodnia na tydzień zbliżają się do niego. Jeszcze rok temu Rugby Tag było w tym województwie niszowym sportem, a dzisiaj już grających zawodników można liczyć w setkach. Dzięki licznym akcjom forma bezkontaktowa umacnia swoją pozycję w szkołach, a dzięki niej wkrótce młodzież zasili liczne drużyny rozsiane po całym województwie.


Po serii turniejów eliminacyjnych zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy będą reprezentować województwo Warmińsko-Mazurskie na finałach ogólnopolskich. Będą mogli zmierzyć się z bardziej doświadczonymi kolegami w tym samym wieku z całej Polski, gdyż w innych województwach program działa już parę lat.

Awans do finały uzyskała jedna drużyna z każdej kategorii, a podium w kategoriach klas IV, V, VI szkół podstawowych wygląda następująco:
Klasy IV
1. SP 29 Olsztyn – Piotr Bawół
2. SP 33 Olsztyn
3. SP Purda
Klasy V
1. SP 29 Olsztyn – Piotr Bawół
2. SP 33 Olsztyn
3. SP Purda
Klasy VI
1. SP 33 Olsztyn – Jarosław Kowalski
2. SP 29 Olsztyn
3. SP Purda

Finał ogólnopolski organizowany jest na obiektach warszawskiego Torwaru dnia 18.12.2019. Zapraszamy wszystkich miłośników rugby i nie tylko a my tym czasem wracamy na szkolne boiska szkolić ostatnie zagrywki!

Artur Sulima

Po kursie Level 2 WR Dubaj 7: Juvenia U19 na II miejscu!
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1