POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Rusza "Jagiełło Trophy"01.04.2021


Trwające od kilku miesięcy rozmowy pomiędzy Polskim Związkiem Rugby, a Lietuvos Regbio Federacija przyniosły porozumienie w kilku ważny aspektach. Pierwszym będzie doroczny mecz pomiędzy reprezentacjami seniorów o "Jagiełło Trophy", przechodni puchar imienia Władysława Jagiełły, króla Polski i Litwy, a konkretnie Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
 
Oczywiście rozmowy nie dotyczyły tylko dorocznego meczu, uzgodniono wymianę kadry szkoleniowej, staże dla zawodników i sędziów, wspólne konsultacje na poziomie grup młodzieżowych, a także budowę Centrum Szkolenia Rugby XV w Sejnach. Centrum to trzy pełnowymiarowe boiska, dwa z naturalną trawą, jedno ze sztuczną, hotel, centrum konferencyjne, hala, siłownia z matą, kriokomorą, komorą hiperbaryczną, saunami i basenem.
 
Na to wszystko przyjdzie nam trochę zaczekać, ale wspomniany mecz, a w tym roku nawet dwa są jak najbardziej realne. Pierwszy zostanie rozegrany 08 maja br. na Vingis Park Rugby Stadium w Wilnie, rewanż odbędzie się 04 września br. na Stadionie Polonii w Warszawie. W kolejnych latach będzie rozgrywane minimum jedno spotkanie, na przemian na Litwie i w Polsce. "Jagiełło Trophy", przechodnie trofeum, wykona litewski rzeźbiarz Laimonas Taucius z Siaulai po przedłożeniu i zaakceptowaniu projektu przez obie federacje.

"Jagiełło Trophy" to był żar na Prima Aprilis, ale telefony i maile z pytaniami o szczegóły świadczą, że kilka osób się nabrało... 

KNM7 U18: Konsultacja w Warszawie Życzenia (nie tylko) Wielkanocne
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 3 15
 02 RC Lechia Gdańsk 4 15
 03 Up Fitness Skra Warszawa 4 13
 04 Edach Budowlani Lublin 4 12
 05 Master Pharm Łódź 2 10
 06 RC Orkan Sochaczew 4 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 4 9
 08 RC Arka Gdynia 4 7
 09 Awenta Pogoń Siedlce 4 2
 10 KS Posnania Poznań 3 0