Rugbiści na Wózkach po Mistrzostwach Świata11.08.2018

W dniach 05-10 sierpnia br. reprezentacja Polski w Rugby na Wózkach startowała w Mistrzostwach Świata (GIO 2018 IWRF Wheelchair Rugby World Championship) rozgrywanych na Sydney Olympic Park w Australii.

Biało-Czerwoni rozpoczęli od porażki z Wielką Brytanią 31:55, ale w drugim spotkaniu pokonali 45:43 Kanadyjczyków, wtedy aktualnych wicemistrzów świata. Jednak w kolejnych spotkaniach eliminacji Polska uległa 43:50 Kolumbii, 39:51 Francji i 33:47 Stanom Zjednoczonym zajmując piąte miejsce w grupie B. W półfinale o IX miejsce nasz zespół pokonał 49:44 Irlandię, a w finale zrewanżował się Kolumbii zwyciężając 44:39. Mistrzami Świata zostali Japończycy detronizując Australię, którą pokonali w finale 62:63, brązowe medale zdobyli rugbiści USA po wygranej 47:36 z Wielką Brytanią.