POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

RE: Zawieszenie rozgrywek na nieokreślony czas26.03.2020


Biorąc pod uwagę obecną ewolucję koronawiruda Covid-19 na naszym kontynencie, Rugby Europe postanowiło przedłużyć zawieszenie wszystkich swoich meczów i turniejów na czas nieokreślony.
 
Wcześniejsza wiadomość zapowiadała zawieszenie do 15 kwietnia br., stwierdzono jednak, że nie ma wystarczająco czasu aby umożliwić federacjom, zawodnikom i pracownikom bezpiecznego udziału w międzynarodowych imprezach.
 
Rugby Europe będzie nadal monitorować rozwój wydarzeń ze związkami, samorządami lokalnymi i władzami zdrowia oraz będzie przestrzegać instrukcji otrzymanych w interesie ogólnego zdrowia publicznego w odniesieniu do Covid-19. Jeżeli sytuacja w Europie ulegnie poprawie nastąpi natychmiastowe ogłoszenie aktualizacji harmonogramu rozgrywek.
 
Octavian Morariu, prezydent Rugby Europe powiedział: Żyjemy obecnie w wyjątkowych czasach, które należy traktować bardzo poważnie. Zdrowie naszych zawodników i wszystkich osób zaangażowanych w nasz sport, ich dobro musi być naszym priorytetem, dlatego przedłużamy zawieszenie naszych zawodów na czas nieokreślony. Nie będziemy wracać do gier i turniejów, dopóki nie zostaną spełnione wszystkie warunki, w tym poświęcenie wystarczającej ilości czasu na ponowne przygotowanie treningowe naszych graczy.

Z deklaracji Rugby Europe wynika, że najbliższe mecze reprezentacji Polski seniorów z Litwą i Ukrainą nie odbędą się w zaplanowanych terminach.

Inna historia International Championship Roczek Jurand RT Szczytno
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 9 35
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 9 26
5 OKS Skra Warszawa 9 23
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 9 15
8 Edach Budowlani Lublin 9 9
9 RC Arka Gdynia 9 1