POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

RET: Polska - Holandia. Transmisja w Polsacie Sport Fight17.11.2018

 
Autor: Robert Małolepszy, polsatsport.pl
 
Reprezentacja Polski w rugby podejmie Holandię na Arenie Lublin. Stadionie, który był ostatnio szczęśliwy dla Biało-Czerwonych. We wrześniu 2016 roku pokonaliśmy tam Ukrainę 22:0 w ramach tych samych rozgrywek - Rugby Europe Trophy. Z Holendrami mamy dodatni bilans z 23 meczów wygraliśmy 14, 7 przegraliśmy i dwa zremisowaliśmy. Ostatnio to jednak rywale częściej wygrywają i to jak! W marcu tego roku w Amsterdamie rozbili naszą drużynę 71:30. 
 
Holendrzy chcą awansować na wyższy poziom rozgrywek (Rugby Europe Championship). Będą być może najsilniejszą drużyną w naszej grupie. U siebie są mega groźni. Dwa z trzech ostatnich meczów to nasze sromotne porażki w Amsterdamie. Ta jedna wygrana, to wyjątkowo zacięte i dramatyczne starcie w Łodzi, gdzie wygraliśmy 14:13 - mówi Robert Małolepszy, komentator rugby w Polsacie w rozmowie z Marcinem Wicińskim, który zapytał czego możemy spodziewać się po gościach.
Holandia robi w ostatnich latach wielki postęp. W drużynie jest coraz więcej młodych, grających za granicą zawodników. Korzystają z najlepszych międzynarodowych wzorców. Ich szef wyszkolenia, sztab trenerski pochodzi z zagranicy (z RPA - przyp. red). Ten mecz to będzie dla nas prawdziwy sprawdzian, gdzie my dziś jesteśmy, bo trzeba przyznać, że pod wodzą nowego trenera, Irlandczyka Duaine'a Lindsaya krok do przodu też wykonaliśmy - ocenił Małolepszy.
 
Niestety, z powodu kontuzji w tym meczu nie będzie mogło zagrać dwóch bardzo dobrych zawodników. Aleksander Nowicki złamał rękę w swym ostatnim meczu, Mateusz Bartoszek wciąż wraca do zdrowia po operacji - dodał nasz komentator odpowiadając na pytanie Marcina Wicińskiego na temat polskich zawodników grających za granicą, którzy mogli wzmocnić polską drużynę w meczu z Holandią.
W ostatnich latach trenerzy kadry ciągle mają problem, bo zwłaszcza francuskie kluby nie zawsze chcą puszczać naszych zawodników na mecze kadry. Jak jest tym razem? - zapytał Wiciński.
Teoretycznie gramy w okienku międzynarodowym, więc kluby mają obowiązek zwalniania swoich graczy. Sęk w tym, że nasi rugbiści nie grają we Francji na tym najwyższym poziomie, a raczej na trzecim. Prezesi tych klubów mówią, że ich przepisy o okienku międzynarodowym nie dotyczą, bo to nie są kluby w pełni zawodowe. Ale tym razem z zagranicy teoretycznie mamy wszystkich, poza wspomnianymi Nowickim i Bartoszkiem - dodaje Małolepszy.
 
Kluczem do zwycięstwa będzie obrona - uważa komentator, odpowiadając na kolejne pytanie Wicińskiego. - Ostatni zwycięski mecz z Holandią wygraliśmy właśnie obroną. Ale pod wodzą Duaine'a poprawiliśmy też grę w ofensywie. W wygranym wysoko 33:0 meczu z Litwą, pokazaliśmy naprawdę kilka pięknych akcji. W starciu z Holandią my też będziemy korzystać z zagranicznych posiłków, z zawodników, którzy urodzili się poza Polską, ale mają nasze korzenie i mogą grać dla Biało-Czerwonych. Nie ma tym razem potężnego Hugo Mazura, ale są za to bracia Seydakowie ze Szkocji, Alan Strumiński z Anglii, czy Harry Siejka z Australii - wyjaśnia Małolepszy.
 
Cała rozmowa na temat meczu Polska - Holandia w materiale wideo [kliknij]. Transmisja ze spotkania od godz. 15:00 w Polsacie Sport Fight.
 
Rugby w TV 17-20.11.2018 Rugby w TV 23-25.11.2018
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

International Invitation Women - KNK7
Dubai, 02.12.2021 - 04.12.2021

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 35
 02 RC Orkan Sochaczew 8 30
 03 RC Lechia Gdańsk 8 30
 04 Up Fitness Skra Warszawa 8 28
 05 Edach Budowlani Lublin 8 27
 06 Master Pharm Łódź 7 19
 07 RC Arka Gdynia 8 14
 08 RzKS Juvenia Kraków 8 10
 09 KS Posnania Poznań 8 6
 10 Awenta Pogoń Siedlce 8 3