REIC: Belgia v Holandia 21:2331.05.2021

Holandia pokonała Belgię 23:21 (10:0) w meczu barażowym kończącym sezon Rugby Europe Championship 2019/2020.

Belgia podejmowała w 29 maja br. w Waterloo reprezentację Holandii, stawką meczu był udział w rozgrywkach Mistrzostw Europy poziomu Championship sezonu 2020/2021. Goście w 51 minucie prowadzili już 13:0 i gdy wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte do odrabiania strat przystąpili Belgowie, w ciągu dwudziestu minut zdobyli trzy przyłożenia i wygrywali 21:13 (dwa ostatnie zdobyli grając w przewadze jednego zawodnika). W końcówce Holandia najpierw zdobyła przyłożenie i podwyższenie na 21:20, a następnie rzut karny centra Dawida Weersma zapewnił mi wygraną 23:21 i awans do Mistrzostw Europy poziomu Championship.

Do dokończenie sezonu 2020/2021 RE Championship pozostało siedem spotkań, podano terminy trzech z nich:
26.06.2021: Gruzja v Holandii, miejsce do ustalenia
03.07.2021: Hiszpania v Rosja, Alicante, Estadio El Pantano w Villajoyosa
17.07.2021: Rosja v Portugalia, Niżny Nowogród Stadium
Terminy pozostałych spotkań zostaną ogłoszone niebawem (ostatni mecz odbędzie się w listopadzie):
Rumunia v Holandia
Holandia v Portugalia
Holandia v Hiszpania
Holandia v Rosja

Kolejność po 4 kolejce: 1.Gruzja 4 mecze 18 pkt.; 2.Rumunia 4 mecze 9 pkt.; 3.Portugalia 3 mecze 5 pkt.; 4.Rosja 2 mecze 4 pkt.; 5.Hiszpania 3 mecze 2 pkt.; 6.Holandia 0 meczów 0 pkt.

Natomiast przegrany z barażu czyli Belgia będzie obok Litwy, Niemiec, Szwajcarii i Ukrainy przeciwnikiem naszej reprezentacji w Mistrzostwach Europy poziomu Championship w sezonie 2021/2022.