POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Mistrzostwa Polski Kobiet IV12.04.2021


W Warszawie, 11 kwietnia br. rozegrano czwarty turniej Mistrzostw Polski Kobiet, wystartowało 10 zespołów, organizatorem był AZS AWF Warszawa. W meczu finałowym Biało-Zielone Ladies Gdańsk wygrały z Legią Warszawa 31:0, miejsce trzecie zajęły Black Roses Posnania Poznań pokonując Juvenię Kraków 26:14.
 
Eliminacje
Legia II Warszawa v Venol Atomówki Łódź 29:12
Diablice Ruda Śląska v KS Rugby Gietrzwałd 10:17
Biało-Zielone Gdańsk v Juvenia Kraków 68:0
Black Roses Poznań v Legia Warszawa 7:12
Biało-Zielone II Gdańsk v Legia II Warszawa 42:0
AZS AWF Warszawa v Diablice Ruda Śląska 21:10
Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Poznań 40:0
Legia Warszawa v Juvenia Kraków 33:0
Biało-Zielone II Gdańsk v Venol Atomówki Łódź 54:0
AZS AWF Warszawa v KS Rugby Gietrzwałd 24:5
Biało-Zielone Gdańsk v Legia Warszawa 40:7
Black Roses Poznań v Juvenia Kraków 40:7 
 
Półfinały o V miejsce
AZS AWF Warszawa v Legia II Warszawa 12:17
KS Rugby Gietrzwałd v Biało-Zielone II Gdańsk 0:52
 
Finał o IX miejsce: Venol Atomówki Łódź v Diablice Ruda Śląska 41:0
Finał o VII miejsce: AZS AWF Warszawa v KS Rugby Gietrzwałd 43:0
Finał o V miejsce: Legia II Warszawa v Biało Zielone II Gdańsk 19:33
Finał o III miejsce: Black Roses Poznań v Juvenia Kraków 26:14
Finał o I miejsce: Biało-Zielone Gdańsk v Legia Warszawa 31:0
 
MVP turnieju - Natalia Pamięta (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
Najlepiej atakująca młodego pokolenia - Julia Druzgała (Biało-Zielone Ladies)
Najlepiej broniąca - Marta Nowosz (Legia Warszawa)
 
Klasyfikacja
01. Biało-Zielone Ladies Gdańsk      10
02. Legia Warszawa                            9
03. Black Roses Posnania Poznań     8
04. Juvenia Kraków                             7
05. Biało-Zielone Ladies II Gdańsk     6
06. Legia II Warszawa                         5
07. AZS AWF Warszawa                     4
08. KS Rugby Gietrzwałd                    3
09. Venol Atomówki Łódź                    2
10. Diablice Ruda Śląska                    1
  
Klasyfikacja po IV turniejach
01. Biało-Zielone Ladies Gdańsk      40
02. Legia Warszawa                          35
03. Black Roses Posnania Poznań   33
04. Juvenia Kraków                           25
05. Diablice Ruda Śląska                  21
06. Legia II Warszawa                       17
07. AZS AWF Warszawa                   15
      Biało-Zielone Ladies II Gdańsk   15
09. Venol Atomówki Łódź                  11
10. KS Rugby Gietrzwałd                    6
11. KS Budowlani Łódź                       2
12. Amazonki Lublin                            1
 
Grzegorz Marszałek
Komisarz Rozgrywek MPK7

Zmarł Massimo Cuttitta Przegląd Lig Świata
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 3 15
 02 RC Lechia Gdańsk 4 15
 03 Up Fitness Skra Warszawa 4 13
 04 Edach Budowlani Lublin 4 12
 05 Master Pharm Łódź 2 10
 06 RC Orkan Sochaczew 4 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 4 9
 08 RC Arka Gdynia 4 7
 09 Awenta Pogoń Siedlce 4 2
 10 KS Posnania Poznań 3 0