POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Mistrzostwa Polski Kobiet III28.03.2021


W Rudzie Śląskiej, 27 marca br. rozegrano trzeci turniej Mistrzostw Polski Kobiet, wystartowało 10 zespołów, organizatorem był KS Rugby Ruda Śląska. Ponownie w meczu finałowym Biało-Zielone Ladies Gdańsk zagrały z Legią Warszawa zwyciężając 24:14, miejsce trzecie zajęły Black Roses Posnania Poznań pokonując Diablice Ruda Śląska 36:0.

 
Eliminacje
Juvenia Kraków v Venol Atomówki Łódź 48:0
AZS AWF Warszawa v Legia II Warszawa 17:10
Biało-Zielone Gdańsk v Diablice Ruda Śląska 71:0
Black Roses Poznań v Legia Warszawa 5:17
Juvenia Kraków v Biało-Zielone II Gdańsk 5:44
AZS AWF Warszawa v KS Rugby Gietrzwałd 36:5
Biało-Zielone Gdańsk v Legia Warszawa 25:5
Black Roses Poznań v Diablice Ruda Śląska 52:0
Venol Atomówki Łódź v Biało-Zielone II Gdańsk 0:31
Legia II Warszawa v KS Rugby Gietrzwałd 15:10
Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Poznań 38:10
Legia Warszawa v Diablice Ruda Śląska 31:0

Półfinały o V miejsce
Biało-Zielone II Gdańsk v Legia II Warszawa 59:0
Juvenia Kraków v AZS AWF Warszawa 46:7

Finał o IX miejsce: Venol Atomówki Łódź v KS Rugby Gietrzwałd 21:22
Finał o VII miejsce: Legia II Warszawa v AZS AWF Warszawa 35:7
Finał o V miejsce: Biało-Zielone II Gdańsk v Juvenia Kraków 19:10
Finał o III miejsce: Black Roses Poznań v Diablice Ruda Śląska 36:0
Finał o I miejsce: Biało-Zielone Gdańsk v Legia Warszawa 24:14
 
MVP turnieju została Natalia Pamięta (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
 
Klasyfikacja
01. Biało-Zielone Ladies Gdańsk      10
02. Legia Warszawa                           9
03. Black Roses Posnania Poznań     8
04. Diablice Ruda Śląska                    7
05. Biało-Zielone Ladies II Gdańsk     6
06. Juvenia Kraków                            5
07. Legia II Warszawa                        4
08. AZS AWF Warszawa                    3
09. KS Rugby Gietrzwałd                   2
10. Venol Atomówki Łódź                   1  

Klasyfikacja po III turniejach
01. Biało-Zielone Ladies Gdańsk      30
02. Legia Warszawa                         26
03. Black Roses Posnania Poznań   25
04. Diablice Ruda Śląska                  20
05. Juvenia Kraków                          18
06. Legia II Warszawa                      12
07. AZS AWF Warszawa                  11
08. Venol Atomówki Łódź                   9
09. Biało-Zielone Ladies II Gdańsk    9
10. KS Rugby Gietrzwałd                   3
11. KS Budowlani Łódź                      2
12. Amazonki Lublin                          1

Grzegorz Marszałek
Komisarz Rozgrywek MPK7

Ekstraliga - XI kolejka REIC Championship - 4 kolejka
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 3 15
 02 RC Lechia Gdańsk 4 15
 03 Up Fitness Skra Warszawa 4 13
 04 Edach Budowlani Lublin 4 12
 05 Master Pharm Łódź 2 10
 06 RC Orkan Sochaczew 4 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 4 9
 08 RC Arka Gdynia 4 7
 09 Awenta Pogoń Siedlce 4 2
 10 KS Posnania Poznań 3 0