KNM XV: Polska v Węgry 43:311.09.2021

W towarzyskim meczu rugby reprezentacja Polski pokonała w Krakowie Węgry 43:3 (12:3), było to pierwsze spotkanie tych drużyn w kategorii seniorów.

Konto punktowe otworzyli goście, w 2 minucie George Coliat celnie kopnął z rzutu karnego i Węgrzy prowadzili 3:0. Jak się okazało były to pierwsze i zarazem ostatnie punkty zdobyte przez Madziarów, kolejne zdobywali już tylko Polacy. W 10 minucie objęliśmy prowadzenie po przyłożeniu Dawida Plichty, a w 17 minucie było już 12:3 kiedy przyłożenie Piotra Zeszutka podwyższył Wojciech Piotrowicz. Przed przerwą żadne punkty już nie padły był to więc jednocześnie wynik pierwszej odsłony meczu. Po zmianie stron Biało-Czerwoni zdobyli jeszcze pięć przyłożeń ustalając wynik meczu na 42:3. W naszym zespole debiutowało aż 11 zawodników, 4 z nich wyszło na boisko w pierwszym składzie.
Wynik w tym spotkaniu nie był najważniejszy, w końcu to mecz towarzyski, ale też najważniejszy sprawdzian naszej drużyny przed meczem z Ukrainą, który zaplanowano we Lwowie 09 października br., ten już będzie o punkty Rugby Europe Trophy, drugiego poziomu europejskich rozgrywek mistrzowskich. Naszymi przeciwnikami oprócz Ukrainy będą reprezentacje Belgii, Litwy, Niemiec i Szwajcarii.

Mecz towarzyski: Kraków, 11.09.2021
Polska v Węgry  43:3 (12:3)
Punkty Polska: Piotr Zeszutek 10 (2P), Artur Fursenko 5 (P), Dawid Rubasniak 5 (P), Dawid Plichta 5 (P), Stasio Maltby 5 (P), Krystian Olejek 5 (P), Wojciech Piotrowicz 4 (2pd), Daniel Tomanek 4 (2pd).
Punkty Węgry: George Coliat 3 (K).
Skład Polski: Thomas Fidler, Grzegorz Buczek, Radosław Bysewski, Edward Krawiecki, Michał Krużycki, Eryk Luczka- debiutant, Dawid Rubasniak, Piotr Zeszutek- kapitan - Dawid Plichta - Wojciech Piotrowicz - Stasio Maltby- debiutant, Daniel Gdula, Vaha Halaifonua- debiutant, Ross Cooke - Paul Walters- debiutant.
Rezerwa: Marcin Siemaszko- debiutant, Adrian Chóściel, Sylwester Gąska- debiutant, Krystian Olejek- debiutant, Arkadiusz Janeczko- debiutant, Jan Cal, Adam Piotrowski, Adrian Pętlak- debiutant, Daniel Tomanek- debiutant, Artur Fursenko, Bartłomiej Janeczko, Bartłomiej Sadowski- debiutant.
Sędziowie: Dominik Jastrzębski - główny; Tomasz Stępień, Doris Barna (Węgry) - liniowi.
Sztab szkoleniowy reprezentacji: Chris Hitt (trener główny), Morgan Stoddart (asystent trenera), Gwesyn Price Jones (asystent trenera), Joel Parry (analityk video), Osian Edwards (trener przygotowania fizycznego), Bartosz Chudzik (lekarz), Karol Grablowski (fizjoterapeuta), Kamil Nowak (fizjoterapeuta).

Zdjęcia: Ewcia_mk Foto