KNK7: Polki wystraszyły Angielki23.01.2022

Reprezentacja Polski Kobiet debiutująca w turnieju World Rugby Stevens Series w Maladze ostatecznie zajęła VIII miejsce, rewelacyjnie rozpoczynając drugie Stulecie Polskiego Rugby.

W ćwierćfinale Polki zagrały z Rosją, mistrzyniami Europy i jak się okazało finalistkami turnieju. Początkowo prowadziły 5:0, a na przerwę schodziły przegrywając zaledwie 5:7, ale w II połowie Rosjanki dzięki przewadze fizycznej wygrały 5:26. W półfinale o miejsce V na naszą reprezentacje czekały głodne rewanżu Kanadyjki. Do przerwy był remis 7:7, ale po zmianie stron przykładały już tylko przeciwniczki wygrywając 26:7. Nie bez znaczenia był zapewne fakt, że nasz zespół mogł dokonać 3 zmian bo nie miał więcej zawodniczek, a przeciwnik 5. Finał o VII miejsce z Angielkami mógł się zakończyć różnie, wprawdzie do przerwy Polki przegrywały 0:17, ale po zmianie stron zdobyły dwa przyłożenia na 10:17 (drugie szczególnie efektowne po kontynuacji ze swoich 22 metrów). Do końca zostało dwie minuty i nieźle wystraszone Angielki odetchnęły gdy zdołały zdobyć punkty w ostatniej akcji na 10:22, szczególnie gdy po niej mecz się zakończył.

Ósme miejsce to 6 punktów w klasyfikacji turnieju, rzecz poza zasięgiem dla debiutantek, jak pisałem, tak się tworzy najnowsza Historia Polskiego Rugby. Pierwsze Stulecie Polskiego Rugby otworzył mecze rozegrany we Lwowie 09.07.1922, czy może być lepszy początek drugiego stulecia niż VIII miejsce na World Rugby Stevens Series w Maladze 23.01.2022? Jeszcze raz gratulujemy zawodniczkom oraz sztabowi szkoleniowemu i prosimy o więcej. A już w dniach 28-30 stycznia br. drugi z „hiszpańskich” turniejów WRSS planowany w Sewilli.