KNK7: Nieudany rewanż z Brazylią30.01.2022

Reprezentacja Polski Kobiet w drugim turnieju World Rugby Stevens Series w Sevilli ostatecznie zajęła X miejsce, dziewczynom zabrakło trochę szczęścia, ale też doświadczenia w grze na najwyższym światowym poziomie.

W półfinale Polki zagrały z Belgią, nasza reprezentacja przeważała od pierwszego gwizdka, ale na przyłożenie trzeba było czekać 4 minuty. Pierwsza na polu punktowym „zameldowała się” Małgorzata Kołdej, następnie dwukrotnie Karolina Jaszczyszyn, która podwyższyła jedną z „piątek” ustalając wynik pierwszej połowy na 17:0. Po zmianie stron przyłożyła jeszcze Patrycja Zawadzka, a Jaszczyszyn podwyższyła na 24:0. Mecz o IX miejsce miał był rewanżem z Brazylijkami, które ostatecznie przeszkodziły w awansie naszej reprezentacji do ćwierćfinałów. Początek był obiecujący, prowadziliśmy 5:0 po przyłożeniu Kołdej, niestety dalej już tak dobrze nie było. Brazylia zdobyła przez przerwą siedem punktów ustalając wynik pierwszej połowy na 7:5, a po zmianie stron dorzuciły dwa kolejne przyłożenia kończąc mecz wynikiem 17:5.

Dziesiąte miejsce to 3 punkty, dodając do nich 6 punktów z Malagi mamy ich łącznie 9 i to jest dorobek drużyny z dwóch turniejów World Rugby Sevens Series sezonu 2021/2022. Jest się z czego cieszyć! Teraz przed Reprezentacją Polski Kobiet Mistrzostwa Europy, do końca WRSS pozostało dwa turnieje w Langford i Tuluzie, ciekawe jakie zespoły zostaną zaproszone do Francji?

Zdjęcia: Martin Seras Lima - World Rugby
Dream Team XV Zinzana Brooke WRWSS/WRSS: Sewilla 7's