POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Juvenia: Obóz i mecze w Szczyrku15.03.2019

 
Seniorzy i juniorzy Juvenii Kraków odbyli intensywny obóz przygotowawczy w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku zakończony dwoma meczami z drużyną Dragon Brno. Młode Smoki (Juniorzy) zdominowały rywala wygrywając 76:0. Smoki (seniorzy) także dominowały, ale twardo broniący przeciwnik pozwolił zdobyć tylko jedno przyłożenie i wygrały 5:0. 
 
Ponad 40 rugbistów trenowało w dniach 06-10 marca br. pod okiem Konrada Jarosza, Łukasza Kościelniaka oraz trenera przygotowania fizycznego Jana Głazka. Ostatni akord długiego okresu przygotowawczego miał za zadanie lekko zmęczyć zawodników, by na tydzień przed startem nowego sezonu Ekstraligi podtrzymać siłę i wytrzymałość zbudowaną we wcześniejszych miesiącach.
 
Na każdy dzień obozu składały się cztery jednostki treningowe. Poranny rozruch, wspólny trening kondycyjny z elementami rugby po śniadaniu, dzielone zajęcia dla młyna i ataku po obiedzie oraz krótkie zajęcia na basenie po kolacji. Nie brakowało również spotkań teoretycznych, gdzie omawiana była taktyka, poszczególne zagrywki oraz schematy obrony i poruszania się po boisku. W niedzielę przyszedł czas na sprawdzian dla obu drużyn Juvenii. Po czterech wietrznych, ale słonecznych dniach przyszły chmury i spadł deszcz. Podczas gdy juniorzy mieli okazję jeszcze rozgrywać suchą piłkę, ich starsi koledzy musieli już zmagać się z mokrym „jajem” i dużo trudniejszymi warunkami. 
 
Juniorzy pokazali swoją moc, zdobywając 14 przyłożeń i nie tracąc przy tym ani jednego. - Drużyna realizowała wszystkie założenia i nie było widać po nich zmęczenia długim i wymagającym obozem. Oczywiście zdarzyło się kilka błędów, ale trzeba podkreślić, że każda akcja wymagała od nas przynajmniej kilku przegrupowań i ciężkiej pracy młyna, który wypracowywał okazje dla ataku. Dragon Brno był wymagającym przeciwnikiem, mimo że mieliśmy zdecydowaną przewagę fizyczną - podsumował trener Łukasz Kościelniak.
 
Seniorzy wygrali swój mecz z Dragonem Brno 5:0 - jedyne przyłożenie w pierwszej połowie zdobył Marcin Siemaszko. - Pod kątem wyniku sprawdzian być może nie wypadł najlepiej, ale też nie o to nam chodziło. Chcieliśmy przede wszystkim przetestować nowe ustawienie i sposoby poruszania się po boisku. Rywale praktycznie w żadnym momencie nie zagrozili poważnie naszemu polu punktowemu, a to dobrze świadczy o defensywie. Zawodnicy byli podmęczeni zgrupowaniem, a pogoda dołożyła swoje dwa grosze, więc nie uniknęliśmy błędów przy wykończeniu akcji. Mamy jeszcze nad czym pracować, ale całej drużynie można wystawić pozytywną opinię - powiedział Konrad Jarosz. 
 
Szczyrk 10.03.2019, towarzyski juniorów
Juvenia Kraków v Dragon Brno 70:0 (30:0)
Szczyrk 10.03.2019, towarzyski seniorów
Juvenia Kraków v Dragon Brno 5:0 (5:0)
 
Kajetan Cyganik
 
KNK7: Relacja z Vaxjo Przepisy Gry w Rugby 2019
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1