Brumbies wygrywają Super Rugby AU19.09.2020

W historycznym, pierwszym turnieju Super Rugby Australia zwyciężyła drużyna ACT Brumbies pokonując w finale Qeensland Reds 28:23 (15:13).

W Vodafone Super Rugby AU (oficjalna nazwa imprezy) rywalizowały australijskie zespoły Super Rugby: ACT Brumbiers, NSW Waratahs, Melbourne Rebels, Qeensland Reds oraz Western Force z Perth w Zachodniej Australii. Drużyny rozegrały mecze i rewanże w sezonie regularnym trwającym dziesięć tygodni, następnie odbyła się dwutygodniowa seria finałów. W Finale Kwalifikacyjnym zagrały drużyny z 2 (Reds) i 3 miejsca (Rebels) po sezonie regularnym, Reds, zwycięzca tego meczu spotkał się w Finale z drużyną z 1 miejsca (Brumbies).

Wprawdzie po 15 minutach mieliśmy remis 3:3, ale to Brumbies przeważali potem przez większość spotkania. Podopieczni Dana McKellara prowadzili już 15:3 by na przerwę zejść tylko przy dwupunktowej przewadze, ale po zmianie stron ponownie odskoczyli, tym razem na 28:13. Po ostatnich punktach ruszyli Reds, ale ostatnie punkty zdobyli w 64 minucie ustalając jak się później okazało wynik meczu na 28:23. W końcowym kwadransie było bardzo nerwowo, ale wynik się nie zmienił.