POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Atomówki wygrały Prague Youth Rugby Festival07.04.2019

 
Venol Atomówki Łódź wygrały turniej siódemek na Prague Youth Rugby Festival, który rozegrano w Pradze 6 kwietnia br., rywalizowały w kategorii dziewcząt U16.
 
Łodzianki dwukrotnie zmierzyły się z drużynami Czesko z Czech i RK Mitlava z Łotwy, niestety pomimo zapewnień organizatora nie stawiła się drużyna z Niemiec więc te cztery spotkania wyłoniły zwycięzcę.
Venol Atomówki przegrały nieznacznie tylko jeden mecz z drużyną Czesko 21:22, aby w rewanżu wygrać 33:5, mecze z drużyną RK Mitlava kończyły się wygraną łodzianek 22:15 i 31:14.
 
Po turnieju dziewczyny miały okazję zwiedzać Pragę. Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu naszych sponsorów: Venol Motor Oil, MCKB Sp. z o. o., Urzędowi Miasta Łodzi, Nord Horn oraz Profilaktyka i Zdrowie.
 
- Turniej potraktowaliśmy jako sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Kobiet U16 w Rugby 7 - mówi trener Zbigniew Grądys - ale była to też nagroda dla dziewczyn za ciężko przepracowany okres przygotowań. Drużyny były wymagające, najbardziej drużyna Czesko z reprezentantkami tego kraju w składzie. Pierwszy mecz przegraliśmy na własne życzenie, bo popełniliśmy za dużo błędów. W drugim meczu, który wygrałyśmy i to znacznie dziewczyny zagrały rewelacyjnie. Jestem pełen optymizmu przez rozgrywkami, które zaczynamy 27 kwietnia br. turniejem w Sopocie.
 
W turnieju zagrały: Julia Tkaczyk, Alicja Stefanowicz, Nela Wójcik, Tosia Robak, Rozalia Warszewska, Angelika Kołodziejczyk, Oliwia Siwiec, Oliwia Górska, Iza Raczyńska, Iza Gumińska, Paulina Wróbel, Wiktoria Pietrzak, Martyna Cepa. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Ernest Hejna.
 
Zbigniew Grądys
 
I Liga - I kolejka WRSS: Kwalifikacje 2019-2020
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1