POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

XV: Wszyscy kandydaci na trenera16.03.2021


Znamy wszystkich kandydatów na stanowisko trenera reprezentacji Polski Rugby XV


Adam Mauks - Dziennik Bałtycki

Tomasz Putra, Karol Czyż z Kamilem Bobrykiem oraz Conrad Boshoff, Philip Coetzee z RPA, Duaine Lindsey z Irlandii oraz Chris Hitt z Walii - to kandydaci na selekcjonera reprezentacji Polski w Rugby XV. W środę 17 marca 2021 roku zaczynają się przesłuchania kandydatów w ostatnim etapie konkursu.

- Rozmowy z kandydatami zaczynamy w środę i będziemy je kontynuować w czwartek i piątek. Każdego dnia chcemy porozmawiać z dwoma treneremi - powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" Jan Kozłowski, wiceprezes Polskiego Związku Rugby.

Tomasz Putra to były selekcjoner polskiej kadry narodowej. Pracował z nią w latach 2006-2013. Za jego kadencji reprezentacja zrobiła największy postęp w grze w ostatnich latach. Zanotowała też awans w światowym rankingu. Putra ma olbrzymie doświadczenie w pracy szkoleniowej, zdobywane głównie we Francji gdzie na co dzień mieszka i pracuje.

Drugą polską kandydaturą jest wspólna oferta pracy Karola Czyża i Kamila Bobryka. Pierwszy jest trenerem mistrza Polski i aktualnego lidera Ekstraligi rugby Ogniwa Sopot. Do niedawna współpracował z pierwszym trenerem kadry Irlandczykiem Duaine'm Lindsey'em, któremu skończył się kontrakt z PZR. Kamil Bobryk to zawodnik francuskiego klubu CS Vienne, jeden z najbardziej doświadczonych polskich rugbistów, świetnie znający się na formacji młyna, w której od lat gra.

Oprócz polskich ofert do decydującego etapu wyboru selekcjonera dostali się także kandydaci spoza naszego kraju. Conrad Boshoff to trener z RPA, wcześniej współpracujący z byłym selekcjonerem naszej kadry jego rodakiem Blikkiesem Groenewaldem. Dziś jest w sztabie szkoleniowym krakowskiej Juvenii.

Do PZR dotarła także oferta innego trenera z RPA Philipa Coetzee współpracującego m.in. ze znanym klubem z kraju mistrzów świata - Blue Bulls.

Swoją kandydaturę zgłosił także Irlandczyk Duaine Lindsey, który reprezentację Polski prowadził przez ostatnie trzy lata. Bilans 11 rozegranych w tym czasie meczów kadry to trzy wygrane i osiem porażek.

Ofertę pracy dla PZR złożył także Walijczyk Chris Hitt, który także współpracował z PZR. Związek dwa lata temu powierzył mu kadrę narodową kobiet do lat 16 i 18 w rugby 7-osobowym. Hitt współpracował też krótko z trenerem kadry seniorek Januszem Urbanowiczem.

Wybór selekcjonera kadry narodowej ma nastąpić na początku przyszłego tygodnia.

O innych ligach: Malta Ekstraliga: Odwołanie w sprawie meczu Skra v Pogoń
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 3 15
 02 RC Lechia Gdańsk 4 15
 03 Up Fitness Skra Warszawa 4 13
 04 Edach Budowlani Lublin 4 12
 05 Master Pharm Łódź 2 10
 06 RC Orkan Sochaczew 4 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 4 9
 08 RC Arka Gdynia 4 7
 09 Awenta Pogoń Siedlce 4 2
 10 KS Posnania Poznań 3 0