POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Weekend z rugby 28-30.09.201926.09.2019

 
W Japonii trwa IX Puchar Świata, w tygodniu organizatorzy serwują nam po jednym spotkaniu dziennie za to na weekend (z poniedziałkiem) będziemy mogli obejrzeć sześć w tym ważny mecz grupy D Walia v Australia. Różnica czasu pomiędzy Japonią, a Polską powoduje, że wszystkie mecze będziemy musieli oglądać rano rozpoczynają się bowiem przed godziną 13.00. Polsat będzie też emitował powtórki, można też mecz nagrać i zobaczyć o dogodnej godzinie starając się nie usłyszeć wyniku.
Na stronie www.pzrugby.pl został dodany Serwis Specjalny gdzie będzie można zobaczyć godziny transmisji i wyniki rozegranych spotkań.
 
Sobota, 28.09.2019
Argentyna v Tonga, godz. 6:45, Polsat Sport News
Japonia v Irlandia, godz. 9:15, Polsat Sport News
Południowa Afryka v Namibia, godz. 11:45, Polsat Sport News
 
Niedziela, 29.09.2019
Gruzja v Urugwaj, godz. 7.15, Polsat Sport Fight
Australia v Walia, godz. 9:45, Polsat Sport Fight
 
Poniedziałek, 30.09.2019
Gruzja v Urugwaj, godz. 6.00, Polsat Sport News (powtórka)
Australia v Walia, godz. 8:07, Polsat Sport News (powtórka)
Szkocja v Samoa, godz. 12:15, Polsat Sport
 
 
Ligowe rozgrywki po raz kolejny odbędą się na wszystkich trzech poziomach. Mecz Ekstraligi w Łodzi pomiędzy Master Pharm Rugby (medal srebrny 2019), a Pogonią Awenta Siedlce (medal brązowy 2019), pokaże Polsat Sport Fight.
 
28-29.09.2019 : Ekstraliga - IV kolejka
RC Lechia Gdańsk v KS Budowlani Lublin (sobota, godz. 12.30; Reks, Ślubowski, sędzia z POZR*)
RC Arka Gdynia v RzKS Juvenia Kraków (sobota, godz. 15.00; Szczepański, Jastrzębski, sędzia z POZR*)
MKS Ogniwo Sopot v OKS Skra Warszawa (sobota, godz. 17.30; Pawlik, Reks, Ślubowski)
Master Pharm Rugby Łódź v MKS Pogoń Awenta Siedlce (niedziela, godz. 16.00; Jastrzębski, Reks, Bedyński)
Transmisja na kanale Polsat Sport Fight
RC Orkan Sochaczew - pauzuje
*- Sędziów z POZR wyznaczy Grzegorz Szostek.
 
28-29.09.2019 : I Liga - III kolejka 
Legia Warszawa v Sparta Jarocin (sobota, godz. 15.30; Bejm)
AZS Warszawa v Miedziowi Lubin (niedziela, godz. 13.00; Kamiński-Bator)
RC Wataha Zielona Góra v Rugby Białystok (niedziela, godz. 13.00; Piaskowski)
 
28-29.09.2019 : II Liga - II kolejka 
Rugby Ruda Śląska v Mazovia Mińsk Mazowiecki (sobota, godz. 17.00; Ingarden)
Alfa Bydgoszcz v Arka Rumia (niedziela, godz. 19.00; Szczepański)
KS Posnania Poznań - pauzuje
 
 
International Rugby Challenge 2019 Poznań vs. Europa to cykl wydarzeń w których rugbistki Black Roses Posnania Poznań zmierzą się z czołowymi drużynami Europy. Pierwsza odsłona to konfrontacja wicemistrzyń Polski z USV Rugby Potsdam, wicemistrzyniami Niemiec. W sobotę na boisku przy ul. Słowiańskiej 78 również inne atrakcje: mecz pokazowy zespołów do lat 18, mecz pokazowy mężczyzn XV, Turniej Dzieci, a także atrakcje dla kibiców.
 
28.09.2019 : International Rugby Challenge, Poznań
godz. 16.30 - Black Roses Posnania Poznań v USV Rugby Potsdam (Niemcy)
 
 
W niedzielę w Lublinie zostaną rozegrane pierwsze turnieje Grand Prix Juniorów i Grand Prix Kadetów w Rugby 7. W cyklu zostaną rozegrane trzy turnieje ogólnopolskie jednodniowe, dwa w rundzie zasadniczej, jeden jesienią 2019 i drugi wiosną 2020 oraz turniej finałowy wiosną 2020.
 
29.09.2019 : I Turniej Grand Prix Juniorów Rugby 7, Lublin
godz. 10.30, boisko KS Budowlani, ul. Krasińskiego 11 (Sędzia główny i turniejowy- Wilk; Sędzia turniejowy- Ingarden, Pawlik)
 
29.09.2019 : I Turniej Grand Prix Kadetów Rugby 7, Lublin
godz. 11.00, boisko Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Magnoliowa 8 (Sędzia główny i turniejowy- Bejm; Sędzia turniejowy- Misiak, Ślubowski)
 
 
W sobotę w Sochaczewie i Sopocie zostaną rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Rugby 7, a niedzielę w Gdańsku trzeci Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży zaliczany do sezonu 2019/2020.

28.09.2018 : Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Rugby 7, Sochaczew
28.09.2018 : Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Rugby 7, Sopot
29.09.2019 : Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, Lechia Gdańsk
 
RTDiM: Zaproszenie do Sopotu MMM7: Komunikat Ogniwa
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1