POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

WRWSS: Zakończono rozgrywki, wygrały Black Ferns30.06.2020


World Rugby opublikował 30 czerwca br. decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 HSBC World Rugby Woman Sevens Series. Pozostałe do rozegrania turnieje w Langford, Paryżu i Hong Kongu z powodu pandemii Covid-19 zostały anulowane.
 
Zwycięzcą serii zostały zawodniczki Nowej Zelandii, które zwyciężyły w czterech z pięciu rozegranych turniejów i wszystkie zakończyły na podium. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Australii z trzema medalami, a na trzecim Kanady z czterema medalami. Drużyna USA, która wydarła Black Ferns zwycięstwo w jednym turnieju zakończyła cykl na piątym miejscu.
 
Nie będzie w tym sezonie spadku z WRWSS, nie będzie też awansu. Nie odbył się bowiem turniej eliminacyjny Challenger Series zaplanowane na 28-29 marca w Stellenbosch w Południowej Afryce. Przypomnijmy, że o awans miała tam walczyć reprezentacja Polski kobiet.
 
Prezydent World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział: Rugby 7 jest kluczowym czynnikiem napędzającym globalny rozwój naszego sportu i zdecydowanie pozostaje najwyższym priorytetem dla naszej organizacji. Kiedy zaczynamy dostrzegać światło na końcu tunelu, rok 2021 może być bardzo ekscytującym dla Rugby 7 z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio na horyzoncie. Gratulacje dla Nowej Zelandii z tytułu przyznania tytułów serii kobiet i mężczyzn po ich wybitnych i konsekwentnych osiągnięciach przed rozpoczęciem pandemii.
 
Klasyfikacja końcowa kobiet: 1.Nowa Zelandia 96 pkt; 2.Australia 80; 3.Kanada 80; 4.Francja 70; 5.USA 66; 6.Rosja 40; 7.Fiji 38; 8.Anglia 36; 9.Hiszpania 28; 10.Irlandia 15; 11.Japonia 8; 12.Brazylia 6; 13.Chiny 4; 14.Południowa Afryka 3.
 
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 16 WRSS: Zakończono rozgrywki, wygrali All Blacks
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin