POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

VI Ukiel Beach Cup za nami! 28.07.2021


W dniach 24-25 lipca br. na Plaży Miejskiej w Olsztynie rozegrano VI Ukiel Rugby Beach Cup, startowało 12 zespołów męskich i 3 kobiece.


Ukiel Rugby Beach Cup 2021 przechodzi do historii, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i dobrą zabawę. Bardzo się staraliśmy więc mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i będziecie mieli miłe wspomnienia. Piękna rywalizacja, cudowna pogoda i Wasz zapał spowodował, że impreza miała iście rodzinny charakter. Dziękujemy za odnalezienie właściwej granicy sportu i zabawy połączonej z integracją środowiska rugby. Szaleńcza moc i niesamowite pokłady humoru oraz prowadząca Kamila Popielarz sprawiły, że turniej był wyjątkowy. Turniej patronatem objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Prezes Polskiego Związku Rugby Dariusz Olszewski. Wydarzenie było współfinansowane przez Marszałka Gustawa Brzezin i Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jolantę Piotrowską „W trosce o Mazury”, Wicemarszałka Marcina Kuchcińskiego, Sylwię Jaskulską i Mirona Sycz. Współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz CRS Ukiel Olsztyn. Turniej odwiedzili trenerzy kadr narodowych Andrzej Kozak, Andrzej Kopyt oraz Janusz Urbanowicz. To był zaszczyt gościć tak znamienitych rugbistów. Z założenia wygrały wszystkie startujące drużyny, ale z kronikarskiego obowiązku podajemy kolejność końcową rywalizacji kobiet i mężczyzn.

Turniej Kobiet
01. Legia Rugby Kobiet Warszawa
02. Alfa Bydgoszcz
03. Girls Rugby Team Olsztyn

Turniej Mężczyzn
01. RC Orkan Sochaczew
02. Res Energy Rugby Team Olsztyn
03. RC Lechia Gdańsk
04. WSR Werewolves Wąbrzeźno
05. Rugby Białystok
06. Sharks 3-City
07. Barbarians
08. Miedziowi Lubin
09. Czarni Pruszcz Gdański
10. All Camo-Rugby Team Giżycko
11. Alfa Bydgoszcz
12. Łowcy Muszelek Warszawa

Najlepszą zawodniczką turnieju została Nikola Michalak z Legii Warszawa, a zawodnikiem Edwin Hansen z Orkana Sochaczew, otrzymali oni wyjątkowe statuetki ufundowane przez Intermarche Olsztyn. Zwycięzcy obu kategorii otrzymali statuetki, a wszyscy uczestnicy upominki i medale. Mecze sędziowali Jerzy Kardaś, Tomasz Czyż i Michał Jaczek.

Warmińsko-Mazurski OZR
Zdjęcia: GoPstryk Michał Gołomb

IO: Rugby mężczyzn - Dzień drugi IO: Rugby mężczyzn - Dzień trzeci
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 3 15
 02 RC Lechia Gdańsk 4 15
 03 Up Fitness Skra Warszawa 4 13
 04 Edach Budowlani Lublin 4 12
 05 Master Pharm Łódź 2 10
 06 RC Orkan Sochaczew 4 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 4 9
 08 RC Arka Gdynia 4 7
 09 Awenta Pogoń Siedlce 4 2
 10 KS Posnania Poznań 3 0