U20: Szwajcaria v Polska 27:2527.11.2019

W dniach 18-24 listopada 2019 odbyła się konsultacja reprezentacji Polski U20 zakończona meczem eliminacyjnym Mistrzostw Europy U20 ze Szwajcarią. Konsultacja rozpoczęła się w Bolesławcu gdzie po dwóch dniach z powołanych 33 zawodników został wyselekcjonowany skład, który wyjechał na dalsye pryzgotowania do Rumily (Francja), a następnie na mecy do Yverdon-les-Bains (Szwajcaria).

Mecz ze Szwajcarią poprzedzał spotkanie Rugby Europe Trophy seniorów obu państw. Nasza drużyna objęła prowadzenie, następnie punktowali gospodarze wychodząc na prowadzenie, ale przykładając w końcówce do szatni schodziliśmy prowadząc 9:11. W drugiej połowie zaczęli punktować Szwajcarzy, którzy w 62 minucie prowadzili 27:11. Polacy zaczęli odrabiać straty w 80 minucie wynik zmienił się na 27:25, na zwycięskie punkty zabrakło czasu.

Elinminacje ME U20: Yverdon-les-Bains, 23.11.2019
Szwajcaria v Polska 27:25 (9:11)
Punkty: Artur Bryl 10 (2pd, 2K), Jan Mroziński 5 (P), Adrian Skrzydlewski 5 (P), Jakub Burek 5 (P).
Skład: Jakub Burek, Mikołaj Wieczorkowski, Jakub Kijak (65 Antoni Golębiowski), Dawid Wołoch (50 Adrian Skrzydlewski), Jan Mroziński (70 Dominik Mohyła), Igor Górniewicz, Dominik Tomaszewski, Marcin Morus (61 Kamil Zieliński) - Artur Bryl - Paweł Siedlecki (50 Igor Pątek) - Oskar Dębinski, Mateusz Polakiewicz (70 Michał Łaszcz), Krystian Adamiak, Michał Szwarc -  Bartłomiej Janeczko.
Rezerwa: Sebastian Misiak, Jakub Szmajewski.
Sędzia: Easton Cross (Irlandia).
Sztab szkoleniowy reprezentacji U20: Grzegorz Kacała (trener), Krzysztof Krzewicki (trener), Zbigniew Górniewicz (kierownik), Kajetan Baryła (fizjoterapeuta).

IO: Kwalifikacje kobiet Zmiana MSiT w Ministerstwo Sportu