U18: Wygrane test mecze we Francji28.03.2019

Reprezentacja U18, która przebywała na zgrupowaniu we Francji w dniach 08-15 marca br. rozegrała swoje pierwsze test mecze w tym roku, oba wygrane.

Pierwszym oponentem była drużyna regionu Vienne plus ośmiu zawodników Lyonu, mecz U18 zakończył się wygraną dla Polski 23:16 (13:13). Po naszym spotkaniu mogliśmy zobaczyć mecz seniorów III ligi francuskiej Vienne z AS Villeurbannaise zakończony zwycięstwem gospodarzy 38:16. Mecz z regionem Vienne był pełen walki i zaangażowania z obydwu stron, nasi zawodnicy wytrzymali trudy pierwszego meczu po ciężko przepracowanej zimie. Największy problem, który zawsze pojawia się po dłuższej przerwie to adaptacja wymiany tlenowej w trakcie meczu, zawodnicy poradzili sobie w drugiej połowie i dzięki mocnym warunkom fizycznym mogliśmy wygrać pierwsze zawody.

Vienne 10.03.2019, towarzyski
Region Vienne v Polska U18 16:23 (13:13)
Punkty: Jan Mroziński 5 (P), Jakub Dec 5 (P), Igor Pątek 5 (P), Jakub Mątewka 5 (P), Paweł Siedlecki 3 (K).
Skład: 1.Kamil Zieliński, 2.Dominik Mohyła, 3.Sylwester Gąska, 4.Jan Mroziński, 5.Sebastian Misiak, 6.Jakub Dec, 7.Patryk Romanowski, 8.Dominik Tomaszewski - 9.Michał Łaszcz - 10.Paweł Siedlecki - 11.Grzegorz Kędzierski, 12.Igor Pątek, 13.Przemysław Dobijański, 14.Patryk Sakwa, 15.Krystian Adamiak.
Rezerwa: 16.Gabriel Brożek, 17.Daniel Argulewicz, 18.Mateusz Panek, 19.Olaf Niespodziany, 20.Jakub Mątewka, 21.Ksawery Struss, 22.Aleksander Mucha.

W drugim meczu zagraliśmy z drużyną Rumilly wzmocnioną paroma zawodnikami z regionu, zmiany co do pierwszego meczu nastąpiły na obydwu skrzydłach. Przeciwnik miej wymagający warunkami fizycznymi lecz nadrabiający techniką indywidualną i to oni dzięki swoim umiejętnościom prowadzili do przerwy 7:5. Po zmianie stron uaktywnia się nasz atak, który po składnych i widowiskowych akcjach przykłada pięć razy wygrywając 36:7.