Testy przed Super Rugby 0119.01.2020

Drużyny startujące w tegorocznym turnieju Super Rugby rozpoczęły przygotowania testowe, z kolei drużyny Rosji i Gruzji przygotowują się do gry w Rugby Europe Championship.

10.01.2020, Durban
Południowoafrykański zespół Sharks w pierwszym z dwóch zaplanowanych spotkań pokonał reprezentację Rosji 64:14 (26:7). W tym samym dniu rezerwy Rekinów uległy North-West University Pukke 26:31.

11.01.2020, Ravensmead
Stormers rozpoczęli przygotowania od udziały w turnieju Varsity Day wygrywając z akademickimi drużynami Maties Stellenbosch University 10:5, University of Cape Town 5:0 i Cape Peninsula University of Technology 10:5 oraz przegrywając 10:15 z Western Province.

11.01.2020, Pretoria
Dwie drużyny Blue Bulls zmierzyły się z dwoma zespołami University of Pretoria, pierwszy mecz zakończył się wynikiem 40:0, drugi 96:5 (42:0), ale został skrócony przez sędziego żeby wynik nie przekroczył stu punktów.

16.01.2020, Knysna
Southern Kings wygrali 13:3 (7:3) testowy mecz z zespołem Stormers, spotkanie rozegrano w strugach deszczu i przy porywistym wietrze.

16.01.2020, Waihi

W starciu zespołów nowozelandzkich Blues pokonali Chiefs 26:19 (19:0), nowego trenera Chiefs, Warrena Gatlanda (m.in. trenera Walii 2007-2019) to nie ucieszyło.

17.01.2020, Gladstone
Queensland Reds pokonali Melbourne Rebels 57:5, a Filipo Daugunu zdobył pięć przyłożeń. Rebeliantów może usprawiedliwić brak w składzie sześciu graczy Wallabies.

17.01.2020, Sydney
Australijski zespół Waratah pokonał nowozelandzkich Highlanders 40:21 (7:14), gospodarze pięcioma przyłożeniami zapewnili sobie zwycięstwo po przerwie.

17.01.2020, Durban
Oparta na młodzieży selekcja Sharks pokonała reprezentację Rosji 45:21 (19:14). Niedźwiedzie dotrzymywały kroku młodym Rekinom tylko w pierwszej połowie.

17.01.2020, Pretoria
Vodacom Blue Bulls pokonali Emirates Lions, rywala z Południowoafrykańskiej Konferencji 33:22 (12:12).

17.01.2019, Mar del Plata
Argentyńskie Jaguary pokonały reprezentację Gruzji 66:3 (31:3). Trener Gonzalo Quesada był szczególnie zadowolony z gry w obronie, Jaguary zdobyły dziesięć przyłożeń nie tracąc ani jednego. Rewanż 24 lutego br.

18.01.2019, Ashburton
Crusaiders pokonali Hurricanes, rywala ze swojej Konferencji, 40:19 (28:12). Scott Robertson, trener Krzyżowców w pierwszej i drugiej połowie spotkania wystawił dwie odrębne drużyny.