POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rugby Tag w gminie i powiecie siedleckim16.11.2019


W dniu 13 listopada 2019 w Stoku Lackim odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Mazowsza w Rugby Tag gminy i powiatu siedleckiego.

W rozgrywkach spośród Szkół Podstawowych z terenu gminy i powiat siedleckiego wzięło udział 13 drużyn, które walczyły o najwyższe miejsce na podium, a zarazem awans do finału woj. mazowieckiego, który odbędzie się 6 grudnia br. w Sochaczewie. Finaliści tego turnieju zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego, który w tym roku odbędzie się w hali „Cos Torwar” w Warszawie w dniu 18.12.2019.

W sportowej rywalizacji łącznie wzięło udział ponad 100 dzieci w tym (63 chłopców i 39 dziewczynek) reprezentujące Szkoły Podstawowe z Suchożebr, Strzały, Igań Nowych, Borków Wyrków, Pruszyna i Stoku Lackiego. Rywalizowano w kategoriach klas IV, V i VI. Nauczyciele z tych szkół wystawili 13 zespołów. W klasach IV - 3 zespoły, klasy V - 6 zespołów, klasy VI - 4 zespoły. Szkoły mogły wystawić dowolną liczbę drużyn, Strzała, Stok Lacki i Borki Wyrki wystawiły po 3 zespoły, Pruszyn 2 zespoły, a  Suchożebry i Nowe Iganie po 1 zespole. W zespołach występowały minimum dwie dziewczynki (wymóg przepisów: jedna na boisku, druga na rezerwie), ale były zespoły w których grały tylko dziewczynki. Zespół według przepisów miał liczyć 7 graczy, ale były też liczniejsze np. Suchożebry miały dwanaścioro dzieci. Wszyscy mogli sprawdzic sie na boisku ponieważ zmiany były „hokejowe”.

Do Turnieju Finałowego w Sochaczewie zakwalifikowały się szkoły:
Klasy IV - Szkoła Podstawowa w Strzale - nauczyciel  Krzysztof Rusinek.
Klasy V - Szkoła Podstawowa w Pruszynie - nauczyciel Tomasz Borkowski
Klasy VI - Szkoła Podstawowa Stoku Lackim - nauczyciel Bartosz Rudzki.


Turniej odbył się dzięki współpracy MKS Pogoń Siedlce oraz Polskiego Związku Rugby w ramach ministerialnego Programu Upowszechniania Sportu Dzieci i Młodzieży od lat mającego „zielone światło” Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Szczególne podziękowania dla Pani dyrektor szkoły w Stoku Lackim Marzeny Kapel oraz wicedyrektor Barbary Stelingowskiej, która wręczyła medale i statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Siedlce Henryka Brodowskiego.

Wyniki turnieju w załącznikach.

Grzegorz Pliszka
Oficer Regionalny

Europejska Liga Mistrzów: Oceny logo RET: Litwa v Szwajcaria 9:40
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1