POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Rugby Tag przed Wielkim Finałem03.12.2020


W czwartek, 3 grudnia br. na warszawskim Torwarze zostanie rozegrany Wielki Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. Impreza jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu w projekcie „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży”, a organizowana przez Polski Związek Rugby.

Właśnie organizacja turniejów regionalnych i wojewódzkich napotykała duże trudności, wprawdzie część spotkań rozegrano jeszcze na Orlikach, ale aura zmusiła do wejścia na hale i szkolne sale gimnastyczne, a nie wszędzie były one dostępne. Podobnie miała się rzecz z zawodniczkami i zawodnikami, nie wszyscy zdołali dotrzeć na turnieje eliminacyjne. Tym bardziej słowa uznania należy skierować do nauczycieli i trenerów, że w tak trudnej sytuacji przygotowali dzieci do gry w turnieju finałowym.

Do Wielkiego Finału zostało zgłoszonych 29 drużyn z 10 województw, do Warszawy przyjazd zapowiedziało 230 zawodniczek i zawodników razem z nauczycielami i trenerami. Poniżej wykaz drużyn, które w poszczególnych kategoriach uzyskały awans na turniejach wojewódzkich, w nawiasach nazwiska nauczycieli/trenerów, a jego szczegółowa wersja w załączniku PDF.
 
Województwo Lubelskie
Klasy IV: SP Łuszczów (Maciej Kleszcz)
Klasy V: SP Łuszczów (Maciej Kleszcz)
Klasy VI: SP Łuszczów (Maciej Kleszcz)

Województwo Łódzkie
Klasy IV: SP 1 Łódź (Andrzej Zybert)
Klasy V: SP 54 Łódź (Krzysztof Szulc)
Klasy VI: SP Kurowice (Paulina Ryś Marciniak)

Województwo Podlaskie
Klasy IV: SP 47 Białystok (Piotr Podleśny)
Klasy V: SP 47 Białystok (Piotr Podleśny)
Klasy VI: SP 47 Białystok (Piotr Podleśny)

Województwo Warmińsko-Mazurskie
Klasy IV: SP Ruś (Damian Grzelak)
Klasy V: SP 29 Olsztyn (Piotr Bawół) 
Klasy V: SP 33 Olsztyn (Krzysztof Wiśniewski)

Województwo Śląskie
Klasy IV: KS Ruda Śląska (Urszula Hojeńska)
Klasy V: SSP Chorzów Batory (Marek Pańta)
Klasy VI: SP 39 Chorzów (Piotr Lewicki)

Województwo Małopolskie
Klasy IV: SP Lubień (Marta Jarecka Kościelniak)
Klasy V: SP Lubień (Marta Jarecka Kościelniak)
Klasy VI: SP1 Kasinka Mała (Łukasz Sztachetka)

Województwo Wielkopolskie
Klasy V: SP Mieszków (Andrzej Gorzelańczyk)
Klasy VI: SP Mieszków (Andrzej Gorzelańczyk)

Województwo Pomorskie
Klasy IV: Lechia Gdańsk (Grzegorz Śliwiński)
Klasy V: Lokomotywa Sopot (Daniel Szotkowski)
Klasy VI: Lechia Gdańsk (Michał Petryk)

Województwo Mazowieckie
Klasy IV: MKS Siedlce (Krzysztof Rusinek)
Klasy V: MKS Siedlce (Adrian Miałkowski)
Klasy VI: SP1 Siedlce (Paweł Kuligowski)

Województwo Dolnośląskie
Klasy IV: SP Smolnik (Jarosław Zimowicz)
Klasy V: Miedziowi Lubin (Patrycja Sołonynka)
Klasy VI: SP 4 Bolesławiec (Daniel Zięba)
KNK7 U18: Powołania na zgrupowanie w Gdańsku Rugby Białystok z Podlasiem
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Niemcy

Rugby Europe Trophy
Gdynia, 13.11.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 5 25
 02 RC Lechia Gdańsk 6 25
 03 Up Fitness Skra Warszawa 6 22
 04 Edach Budowlani Lublin 6 22
 05 RC Orkan Sochaczew 6 20
 06 Master Pharm Łódź 4 10
 07 RC Arka Gdynia 6 9
 08 RzKS Juvenia Kraków 6 9
 09 Awenta Pogoń Siedlce 6 2
 10 KS Posnania Poznań 5 0