POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rugby Łamie Bariery06.12.2019


"Rugby Łamie Bariery" to projekt autorski realizowany przez Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby i Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Elblągu przeznaczony dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.


Grupa liczy 20 dzieci prowadzonych przez wspaniałe i pozytywnie zakręcone terapeutki z Ośrodka Małgorzatę Oleksiak i Annę Wójtowicz. Na co dzień grupa otrzymuje wsparcie od trenera Przemysława Hula z Rugby Team Elbląg, a cyklicznie od trenerów dojeżdżających z Olsztyna. Dzieci robią postępy, a co najważniejsze zakochały się po uszy w naszej piłce. Bardzo pozytywnie są naładowane energią i chętnie uczestniczą w zajęciach. Podniósł się poziom dyscypliny, zaczęły łapać i podawać piłkę są bardzo zaangażowane. Bardzo chcą mieć już swoje stroje więc szukamy projektu na ich zakup. Pozostały sprzęt jak tagi, piłki oraz do zabaw tarcze i wałki zostały przekazane przez Okręg.

Bardzo wierzymy w ten projekt i jego powodzenie, pragniemy przez grę uspołecznić nasze dzieciaki i nauczyć gry. W przyszłym roku będą miały pierwszy turniej, nawiązujemy kontakt z zagranicą i szukamy partnerstwa. Zainteresowanych szczegółami projektu zapraszam do współpracy, chętnie przyjmę porady i wskazówki oraz pomoc merytoryczną.

Henryk Pach

SLRT: Finał województwa Małopolskiego Mamy nową Minister Sportu
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1