Rugby Championship - 1 kolejka16.08.2014

Rozpoczęła się trzecia edycja Rugby Championship, w inauguracyjnej kolejce Australia zremisowała 12:12 z Nową Zelandią, a Południowa Afryka pokonała 13:6 Argentynę. Za tydzień rewanże w Auckland i Salta.

Tradycyjnie mecz Australii z Nową Zelandią był pojedynkiem o Bledisloe Cup, puchar przechodni dla zwycięzcy pojedynków między tymi krajami od 1932 roku (w tym roku odbędą się jeszcze dwa mecze). Mecz rozstrzygnęli albo raczej nie rozstrzygnęli kopacze, dla Australii cztery karne kopnął Kurtley Beale, tyle samo razy dla Nowej Zelandii trafił Aaron Cruden. Goście mieli trudniej, przez 20 minut grali w czternastu, za żółte kartki odpoczywali Wyatt Crockett i Beauden Barrett.
Kiedy w 2 minucie Ruan Pienaar zdobył przyłożenie dla gospodarzy, a Handre Pollard podwyższył wydawało się, że Pumy polegną w Pretorii. Gra się jednak wyrównała i w cztery minuty później było już 7:3 po karnym Nicolasa Sáncheza. Kolejne punkty zdobywano już tylko z rzutów karnych dla Południowej Afryki kopali Handre Pollard i Morne Steyn, dla Argentyny Nicolas Sánchez.