POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rugby Białystok ze wsparciem Miasta22.10.2020


Miasto Białystok zostało partnerem głównym drużyny Rugby Białystok. Team grający w I Lidze ma promować miasto w trakcie meczów i w internecie. Zachęcamy białostoczan do kibicowania zawodnikom.
 
Miasto zawarło umowę na promocję Białegostoku przez drużynę uczestniczącą w rozgrywkach I Ligi Rugby. W ramach tej umowy białostoccy rugbiści m.in. zareklamują Białystok podczas transmisji meczowych w internecie oraz skrótów pomeczowych na YouTube, wyprodukują cykl filmów promujących atrakcje turystyczne miasta czy będą promować nowy fanpage turystyczny Odkryj Białystok na Facebooku.
 
Rugby Białystok to jedyny klub z tej dyscypliny sportu funkcjonujący na Podlasiu. Oficjalnie istnieje od 2014 roku i obecnie zrzesza około 80 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Białostoccy rugbiści występują na Stadionie Miejskim (boisko boczne) i wstęp na ich mecze jest bezpłatny, choć teraz (ze względów epidemicznych) kibice nie mogą uczestniczą w spotkaniach na żywo. Kibicować możemy za to online, podczas transmisji live w internecie i dzięki skrótom zamieszczanym na YouTube.
 
- Rugby Białystok to jeden z faworytów obecnego sezonu pierwszej ligi rugby. Po czterech kolejkach są samodzielnym liderem tabeli z kompletem zwycięstw i są na dobrej drodze do awansu do najwyższej klasy rozgrywek, Ekstraligi - powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. - Trzymamy kciuki za białostocką drużynę i jej sukcesy.
 
Rugby to dyscyplina sportu, która bardzo dynamicznie rozwija się w naszym kraju i na świecie. Puchar Świata ustępuje wynikiem telewizyjnej oglądalności tylko Letnim Igrzyskom Olimpijskim i piłkarskiemu Mundialowi, a w Polsce bardziej popularne są tylko piłka nożna, koszykówka i siatkówka.
 
Prezes Rugby Białystok Mateusz Perzyna spotkał się z zastępcą prezydenta Rafałem Rudnickim (odpowiedzialnym za sport) i przekazał mu koszulkę klubową.
 
Kamila Bogacewicz

Tekst i zdjęcia: www.bialystok.pl 
Wznowienie zawieszonych rozgrywek młodzieżowych Sylwek Grzeszczak walczył do końca
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0