POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Rugby Białystok z Podlasiem03.12.2020


Rugbiści Rugby Białystok w sezonie 2020-2021 będą występować w nowych strojach z wyeksponowanym logotypem Województwa Podlaskiego na froncie koszulek meczowych. 
 
Rugby Białystok to jedyny klub z tej dyscypliny sportu funkcjonujący na Podlasiu. Oficjalnie istnieje od 2014 roku i obecnie zrzesza ponad 80 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Białostoccy rugbiści występują na Stadionie Miejskim (boisko boczne) i wstęp na ich mecze jest bezpłatny, choć teraz (ze względów epidemicznych) kibice nie mogą uczestniczą w spotkaniach na żywo. Kibicować możemy za to online, podczas transmisji live w internecie i dzięki skrótom zamieszczanym na YouTube. Rugby to dyscyplina sportu, która bardzo dynamicznie rozwija się w naszym kraju i na świecie. Puchar Świata w Rugby ustępuje wynikiem telewizyjnej oglądalności tylko Letnim Igrzyskom Olimpijskim i piłkarskiemu Mundialowi, a w Polsce bardziej popularne są tylko piłka nożna, koszykówka i siatkówka.

Dzięki wsparciu Województwa Podlaskiego mogliśmy zainwestować w niezbędny do treningu i rozwoju drużyny sprzęt, którym wyposażymy sekcję seniorską i sekcje młodzieżowe. Po rundzie jesiennej jesteśmy liderem tabeli z kompletem zwycięstw i jesteśmy na dobrej drodze do awansu do najwyższej klasy rozgrywek, Ekstraligi - powiedział prezes białostockiej drużyny Mateusz Perzyna.
 
Mateusz Perzyna
Rugby Tag przed Wielkim Finałem Turnieje Rugby Tag w Siedlcach
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Niemcy

Rugby Europe Trophy
Gdynia, 13.11.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 5 25
 02 RC Lechia Gdańsk 6 25
 03 Up Fitness Skra Warszawa 6 22
 04 Edach Budowlani Lublin 6 22
 05 RC Orkan Sochaczew 6 20
 06 Master Pharm Łódź 4 10
 07 RC Arka Gdynia 6 9
 08 RzKS Juvenia Kraków 6 9
 09 Awenta Pogoń Siedlce 6 2
 10 KS Posnania Poznań 5 0