POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 2023.05.2019

 
Relacja z XI Turnieju Krakowskiego Obwarzanka
 
W niedzielę, 19 maja br. na stadionie Juvenii Kraków rozegrano XI Turniej Krakowskiego Obwarzanka dla dzieci i młodzieży. Na starcie w 4 kategoriach wiekowych stanęły 22 drużyny (mikrus - 5, mini żak -7, żak - 6 i młodzik - 4).
 
W kategorii mikrusa wystąpiły po 2 drużyny Juveni Kraków i Rudy Śląskiej oraz zespół NHRK. Grano każdy z każdym, nie licząc punktów, gdyż w tej kategorii każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal za udział w turnieju. 
W kategorii mini żaka zwyciężyła drużyna NHRK Kraków, wyprzedzając na podium Akademię Hegemon i Krakowskie Smoki. W żakach najlepsi okazali się goście z zagranicy, którzy przyjechali do nas z czeskiego Havirova. W młodziku bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, którzy nie dali przeciwnikom zdobyć żadnych punktów, sami zapisując ich na swoim koncie aż 72.
 
Na najlepszych czekały puchary i medale. Wszystkie drużyny otrzymały piłki od naszego partnera technicznego firmy "Gonga". Na wszystkich uczestników czekały krakowskie obwarzanki oraz lody ufundowane przez kolejnego partnera firmę "Lodove". Nie zabrakło również tradycyjnego grilla oraz pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców. Turniej współfinansowany był ze środków Miasta Kraków. Dziękujemy wszystkim drużynom za sportową walkę i zapraszamy na jesień.
 
Łukasz Kościelniak
 

Pliki do pobrania

pdf Wyniki
Nasze reprezentacje przed 33 Costa Blanca 7s Przed Finałowym Turniejem GP Kadetów 7
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1