POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rosja będzie rozwijać rugby plażowe i śnieżne21.11.2020


W dniu 20 listopada br. Rugby Europe ogłosiło podpisanie 3-letniej umowy licencyjnej z Russian Rugby Federation na organizację zawodów w tych odmianach rugby na okres 3 lat czyli w latach 2021-2023.
 
Zgodnie z warunkami umowy Federacja Rugby Rosji będzie odpowiadała za rozwój zawodów rugby plażowego i śnieżnego w całej Europie, rozwijanie wartości handlowej tych sportów, stworzenie uporządkowanej struktury rozgrywek dla wszystkich europejskich związków rugby z konsekwentnym przestrzeganiem oficjalnych zasad ustanowionych przez Rugby Europe, promowanie rugby jako sportu całorocznego. Z kolei Rugby Europe zapewni dodatkowy personel do koordynowania działań.
 
Beach Rugby and Snow Rugby to odmiany gry, które pozwalają grać przez cały rok w każdych warunkach pogodowych. Odgrywają również kluczową rolę w promowaniu naszego sportu. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ich rozwój poprzez tę umowę z Federacja Rugby Rosji, współpracując nad poprawą uznania tych dyscyplin przez organizacje międzynarodowe - powiedział Octavian Morariu, prezes Rugby Europe.
 
Nasze doświadczenie w organizowaniu międzynarodowych turniejów w rugby plażowym i śnieżnym pokazuje, że przy całej prostocie zasad i wymaganiach infrastrukturalnych rugby na śniegu i na plaży może przynieść wiele radości i pasji uczestnikom oraz widzom, przyciągając coraz więcej członków do naszej rodziny rugby. Umowa podpisana pomiędzy Rugby Europe a Rosyjską Federacją Rugby to duży krok w kierunku rozwoju tych młodych dyscyplin. Jesteśmy przekonani, że związki członkowskie Rugby Europe odniosą w przyszłości wiele korzyści z tego porozumienia - powiedział wiceprezes FRR Kirill Yashenkov.
 
Źródło: rugger.info
 
ANC: Mecz Szkocja v Fiji odwołany Zaproszenie na Kurs RTŻ 2020
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0