POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Rosja będzie rozwijać rugby plażowe i śnieżne21.11.2020


W dniu 20 listopada br. Rugby Europe ogłosiło podpisanie 3-letniej umowy licencyjnej z Russian Rugby Federation na organizację zawodów w tych odmianach rugby na okres 3 lat czyli w latach 2021-2023.
 
Zgodnie z warunkami umowy Federacja Rugby Rosji będzie odpowiadała za rozwój zawodów rugby plażowego i śnieżnego w całej Europie, rozwijanie wartości handlowej tych sportów, stworzenie uporządkowanej struktury rozgrywek dla wszystkich europejskich związków rugby z konsekwentnym przestrzeganiem oficjalnych zasad ustanowionych przez Rugby Europe, promowanie rugby jako sportu całorocznego. Z kolei Rugby Europe zapewni dodatkowy personel do koordynowania działań.
 
Beach Rugby and Snow Rugby to odmiany gry, które pozwalają grać przez cały rok w każdych warunkach pogodowych. Odgrywają również kluczową rolę w promowaniu naszego sportu. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ich rozwój poprzez tę umowę z Federacja Rugby Rosji, współpracując nad poprawą uznania tych dyscyplin przez organizacje międzynarodowe - powiedział Octavian Morariu, prezes Rugby Europe.
 
Nasze doświadczenie w organizowaniu międzynarodowych turniejów w rugby plażowym i śnieżnym pokazuje, że przy całej prostocie zasad i wymaganiach infrastrukturalnych rugby na śniegu i na plaży może przynieść wiele radości i pasji uczestnikom oraz widzom, przyciągając coraz więcej członków do naszej rodziny rugby. Umowa podpisana pomiędzy Rugby Europe a Rosyjską Federacją Rugby to duży krok w kierunku rozwoju tych młodych dyscyplin. Jesteśmy przekonani, że związki członkowskie Rugby Europe odniosą w przyszłości wiele korzyści z tego porozumienia - powiedział wiceprezes FRR Kirill Yashenkov.
 
Źródło: rugger.info
 
ANC: Mecz Szkocja v Fiji odwołany Zaproszenie na Kurs RTŻ 2020
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 19 81
 02 Master Pharm Łódź 19 74
 03 RC Orkan Sochaczew 19 55
 04 OKS Skra Warszawa 19 64
 05 Awenta Pogoń Siedlce 18 43
 06 RC Lechia Gdańsk 18 42
 07 RzKS Juvenia Kraków 18 28
 08 Edach Budowlani Lublin 18 26
 09 RC Arka Gdynia 18 25
 10 RK Sparta Jarocin 18 8