RWC 2019: Springboks rozbili Azzurri04.10.2019

Włosi ulegli Południowej Afryce 3:49, przez blisko połowę spotkania grali w czternastu, czerwoną kartką ukarano Andrea Lovotti.

Włochom mecz przeciwko Południowej Afryce po prostu nie wyszedł, a zaczęło się od straty filarów. W 3 minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Simone Ferrari, prawy filar, a to duża strata. Dwie minuty później Cheslin Kolbe zdobył przyłożenie, a Handre Pollard podwyższył na 7:0 dla Sprigboks, natomiast w 8 minucie było 7:3 po kontaktowym karnym Tommaso Allana. Kwadrans po tym jak boisko opuścił Ferrari jego zmiennik, Marco Riccioni został odesłany na badanie HIA i nie wrócił na boisko, stracili drugiego prawego filara. Przed przerwą przyłożył jeszcze Mbongeni Mbonambi, a na 17:3 podwyższył Pollard więc tragedii nie było. W 43 minucie Azzuri przekreślili jednak swoją szansę na dobry wynik, Andrea Lovotti zobaczył czerwoną kartkę za wyniesienie Duane Vermeulena po którym upadł na głowę, Lovotti był z kolei lewym filarem. Grając w przewadze jednego zawodnika Południowa Afryka zdobyła jeszcze pięć przyłożeń ustalając wynik na 49:3, wygrana oczywiście z bonusem.