RWC 2019: Irlandia planowo wygrała z Samoa12.10.2019

W jedynym nieodwołanym meczu Pucharu Świata Irlandia pokonała Samoa 47:5 obejmując prowadzenie w grupie A.

Po dwudziestu minutach Irlandia prowadziła z Samoa 21:0, przyłożenia zaliczyli Rory Best, Tadhg Furlong i Johnny Sexton on też kopnął trzy podwyższenia. Kilka minut później przy tym wyniku przyłożenie dla Samoa zdobył Jack Lam. Jeszcze przed przerwą, przy wyniku 21:5, sędzia Nic Berry pokazał czerwoną kartkę Bundee Aki, Irlandia do końca meczu miała grać bez jednego zawodnika. Mimo tego to Sexton ustalił wynik pierwszej połowy na 26:5, a po przerwie nie było lepiej, punktowali tylko Irlandczycy kończąc mecz wynikiem 47:5. Trzeba przyznać, że Samoa wyrównała nieco składy osobowe w drugiej połowie, żółte kartki dostali bowiem TJ Ioane i Seilala Lam.

Dwa pozostałe mecze tego dnia, Nowa Zelandia v Włochy i Anglia v Francja zostały odwołane ze względu na tajfun Hagibis. Kibice wstrzymali oddech i czekają na decyzje odnośnie ostatniego dnia eliminacji w którym zaplanowano cztery mecze w tym arcyważny pojedynek Japonia v Szkocja.