banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

RET: Holandia zwycięzcą sezonu11.07.2020


Holandia została ogłoszona zwycięzcą Rugby Europe Trophy 2019/2020, drugiego stopnia Rugby Europe International Championships. Zwycięstwo daje Niderlandom możliwość gry w barażu o awans do Rugby Europe Championship, który z kolei daje możliwość gry o wejście do finałów Pucharu Świata w Rugby w 2023 roku.

Ponieważ sezon został przerwany przez pandemię Covid-19, Rada Dyrektorów Rugby Europe zaproponowała konkurującym związkom (Holandia, Szwajcaria, Niemcy, Polska, Litwa, Ukraina) rozegranie pozostałych gier w drugiej połowie 2020 roku zaznaczając, że w tym sezonie nikt nie spadnie z RET do poziomu Konferencji. Pozostałe spotkania zainteresowane federacje miały uzgodnić między sobą mając do wyboru dwie możliwości. Pierwsza to brak możliwości gry obu drużyn, w tym przypadku pojawia się wynik remisowy 0:0, a oba zespoły zyskują po 2 punkt. Druga to brak możliwości gry jednej drużyny, w tym przypadku ta drużyna przegrywa 0:25 i dostaje 0 punktów, a zwycięzca zyskuję wynik 25:0 i 5 punktów.

Po procesie konsultacji potwierdzono trzy wyniki spotkań, a kolejne trzy mecze zostały zaplanowane do rozegrania. Wyniki są następujące: Szwajcaria v Holandia 0:0, Ukraina v Szwajcaria 0:0, Litwa v Polska 25:0 (strony nie mogły dojść do porozumienia w sprawie terminu rozegrania spotkania). Do rozegrania zostały mecze Polska v Ukraina (10 października br. w Siedlcach), Niemcy v Litwa i Ukraina v Niemcy.

Mecz z Litwą był niemożliwy do rozegrania z uwagi na wskazany przez stronę litewską ostateczny termin. Ze względu na m.in. dużą liczbę potencjalnych meczów i turniejów w ramach Mistrzostw Europy (Rugby XV i Rugby 7), które Kadra Narodowa będzie miała rozegrać w październiku i listopadzie, co przełoży się na możliwości zawodników co do obecności na akcjach kadry, po konsultacjach ze sztabem trenerskim, odstąpiono od rozegrania meczu. Ustalono, że większy priorytet mają mecze nowego sezonu grupy Trophy (optymalnym przygotowaniem do nich będzie rozegranie zaległego meczu z Ukrainą) oraz turnieje Mistrzostw Europy Rugby 7 (mają odbyć się w listopadzie, na razie brak konkretnego terminu).

Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki i planowane mecze, żaden z zespołów z grupy nie mógłby wyprzedzić Holandii, która w związku z tym została oficjalnie ogłoszona zwycięzcą sezonu 2019/2020. Holendrzy w barażu zmierzą się z drużyną, która zajmie ostatnie miejsce Rugby Europe Championship.
 
Wyniki i tabela sezonu 2019/2020 [kliknij]

Gwoździe w trumnie Super Rugby Puchar Ekstraligi - Finał
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 28
 02 OKS Skra Warszawa 6 18
 03 RC Orkan Sochaczew 6 18
 04 Master Pharm Łódź 6 17
 05 RC Lechia Gdańsk 6 14
 06 Edach Budowlani Lublin 6 13
 07 RC Arka Gdynia 6 13
 08 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 6 0