Puchar Świata Kobiet - Eliminacje 0309.08.2014

Zakończyły się eliminacje Pucharu Świata Kobiet, po trzech seriach wyłoniono cztery drużyny, które mają szansę gry o medale: Francja, Irlandia, Anglia i Kanada, w tym gronie zabrakło Nowej Zelandii.
Kazachstan stawiał opór Irlandii tylko do przerwy, po zmianie stron w ciągu dziesięciu minut wynik urósł z 5:14 na 5:33. Do 27 minuty Samoa remisowało 5:5 z Hiszpanią, potem punktowały tylko rugbistki z półwyspu Iberyjskiego. Po wyrównanym meczu Kanada zremisowała 13:13 z Anglią, ten wynik oznaczał wyeliminowanie Black Ferns, obrońcy trofeum i czterokrotnego zwycięzcy, z półfinałów imprezy. Tylko do 20 minuty Południowa Afryka dotrzymywała kroku Walii, Wyspiarki powoli zdobywały przewagę i punkty wygrywając 35:3. Mecz Nowej Zelandii z USA choć wygrany 34:12 był o przysłowiową „pietruszkę”, po remisie Anglii z Kanadą żadna z drużyn nie mogła z drugiego miejsca w grupie awansować do półfinału. W 5 minucie Francja objęła prowadzenie w meczu z Australią, ale po kolejnych siedmiu było 3:3, przed przerwą gospodynie zdobyły przyłożenie i podwyższenie, a po zmianie stron kolejne awansując do półfinału.

Irlandia v Kazachstan 40:5 (14:5)
Hiszpania v Samoa 41:5 (24:5)
Anglia v Kanada 13:13 (6:5)
Walia v Południowa Afryka 3:35 (3:16)
Nowa Zelandia v USA 34:3 (12:0)
Australia v Francja 3:17 (3:10)