Przed ligą: Pogoń v Budowlani 35:1910.08.2020

W próbie generalnej przed startem nowego sezonu siedleccy rugbiści wygrali 35:19 z Budowlanymi Lublin.

Pogoniści przystąpili do meczu z marszu, tuż po powrocie ze zgrupowania w Miętnem. Siedlczanie wykorzystali czas spędzony na mini-zgrupowaniu do maksimum. Kadra Pogoni została zasilona dwiema nowymi-starymi twarzami. Sergio Kvernadze (łącznik ataku) oraz Wojciech Twarowski (II lub III linia młyna). Obaj zostali wypożyczeni z Rugby Białystok na pierwszych pięć kolejek nowego sezonu. Poza nimi przymierzany do Pogoni jest Kacper Górzyński, 18-latek został poddany testom w sparingu.

Pogoniści zaczęli mecz od mocnego uderzenia. Po zaledwie kilku minutach Tomasz Biernacki przedarł się na pole punktowe gości. Budowlani dosyć szybko odpowiedzieli, ale ostatnie słowo w pierwszej tercji należało do gospodarzy. Druga odsłona meczu była najbardziej wyrównana. Obaj trenerzy regularnie rotowali składem, co miało istotny wpływ na rezultat. W ostatniej tercji przyłożenie najskuteczniejszego w szeregach Pogoni Przemysława Rajewskiego pomogło w powiększeniu i tak bezpiecznej przewagi.