POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Podsumowanie szkolenia online21.05.2020

Zakończył się pierwszy cykl szkoleń w formule online przygotowany przez Polski Związek Rugby, który prowadzili trenerzy szkolenia centralnego.
 
Od 27 kwietnia do 15 maja 2020 odbyło się 9 spotkań, których uczestnikami byli zgodnie z założeniami, aktywni trenerzy PZR oraz trenerzy rekomendowani przez OZR lub kluby rugby. Ilość uczestników na jednym szkoleniu wahała się od 44 do 27, choć procentową większość stanowili ci sami trenerzy. Proponowane szkolenia były nieobowiązkowe, a realizowane tematy miały za zadanie poszerzenie lub utrwalenie wiedzy związanej ze szkoleniem rugby.
 
Wychodząc naprzeciw licznym prośbom pojawiły się także tematy związane bezpośrednio ze sposobem gry poszczególnych kadr narodowych, podczas których trenerzy prezentowali większość rozwiązań taktycznych wykorzystywanych podczas gry. Ze względu na poruszane tematy w tych zajęciach uczestniczyli wyłącznie trenerzy z licencją PZR. Pozytywne opinie pojawiające się po szkoleniach z pewnością motywują do rozwoju tego typu szkoleń a przekazane uwagi będą wdrażane aby optymalizować to działanie.
 
Obecnie przygotowywany jest kolejny program szkoleń w formule online, w którym zostaną uwzględnione elementy wskazane w ankietach wypełnianych przez uczestników pierwszego cyklu szkoleń. Materiały szkoleniowe w formie prezentacji dostępne będą na stronie PZR w bocznym menu, w zakładce „Materiały szkoleniowe”.
 
Jacek Zalejarz
Kierownik Wyszkolenia PZR
EUSA i Rugby Europe wzmacniają partnerstwo Plany Sudamérica Rugby na rok 2020
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin