banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Plany reprezentacji, Mistrzostwa Mazowsza25.07.2014

W najmodniejszym obecnie warszawskim klubie La Playa, który mieści się nad brzegiem Wisły i dysponuje najpiękniejszą w stolicy plażą, odbędą się pierwsze mistrzostwa Mazowsza w rugby. Turniej zaplanowano na drugiego sierpnia, a więc tydzień przed plażowymi mistrzostwami Polski w Sopocie. W warszawskich zawodach udział weźmie osiem drużyn - cztery żeńskie i cztery męskie, reprezentujące kluby z Mazowsza. Gościem specjalnym imprezy będzie reprezentacja Polski w rugby, która właśnie drugiego sierpnia rozpocznie pierwsze zgrupowanie przygotowujące ją do jesiennych meczów ze Szwecją - szóstego września  i Holandią - osiemnastego października. - Pierwszy mecz już na pewno odbędzie się na stadionie Polonii w Warszawie - zdradza menedżer reprezentacji Polski Maciej Brażuk.
 
- Szukaliśmy miejsca w stolicy, gdzie moglibyśmy przez cały sierpień promować to wydarzenie. I padło na La Playę. To obecnie jeden z najmodniejszych klubów w stolicy. W każdy weekend bawi się tam po kilka tysięcy osób. Mieści się nad samą Wisłą, do stadionu Polonii jest z tego miejsca niedaleko. Nie ma lepszego miejsca, by pokazać reprezentację i  rugby przed dużą grupą młodych ludzi - ocenia Brażuk.
Mistrzostwa Mazowsza na plaży to wstęp do działań promocyjnych, które potrwają w La Playa przez cały sierpień. Co niedzielę w najlepszych godzinach, gdy na w klubie przebywa jednorazowo nawet dwa tysiące gości, będą prowadzone zajęcia animacyjne z piłką do rugby.
 
- Będziemy pokazywać co to jest rugby, rozdawać bilety na mecz ze Szwecją, promować naszą dyscyplinę w miejscu, które w każdy weekend odwiedzają tłumy warszawiaków – dodaje Robert Małolepszy, który jak zwykle zadba o medialną oprawę meczów kadry, a wcześniej mistrzostw Mazowsza.
 
Kadra będzie trenować przez tydzień od drugiego do ósmego sierpnia. Jak zwykle gościć będzie w hotelu Ossa Congress&Spa, który jest partnerem naszej reprezentacji, a którego generalnym dyrektorem jest były reprezentant Polski Marek Parjaszewski. Maciej Brażuk pracuje nad zorganizowaniem w tym okresie dwóch oficjalnych sparingów kadry.
- Pierwszy miałby się odbyć szóstego sierpnia w Sochaczewie z reprezentacją Mazowsza. Drugi na nowym stadionie w Rudzie Śląskiej. Rywalem mieliby być rugbiści z Rudy wzmocnieni kolegami ze śląskich i małopolskich klubów - zdradza Brażuk.
- Mimo wakacyjnego terminu i okresu urlopowego w klubach postaramy się zestawić najmocniejszy możliwy skład, na jaki obecnie stać Mazowsze. Chcemy by ten mecz był początkiem regularnych spotkań reprezentacji naszego regionu - mówi prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Rugby Andrzej Kopyt.
 
O obu wydarzeniach będziemy informować na bieżącą. Póki co, zapraszamy drugiego sierpnia do klubu La Playa w Warszawie na pierwsze w historii mistrzostwa Mazowsza w rugby plażowym. 
Zgłoszenia do rozgrywek Uwaga uczestnicy kursu "Rugby Tag - Co dalej?"
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 28
 02 OKS Skra Warszawa 6 18
 03 RC Orkan Sochaczew 6 18
 04 Master Pharm Łódź 6 17
 05 RC Lechia Gdańsk 6 14
 06 Edach Budowlani Lublin 6 13
 07 RC Arka Gdynia 6 13
 08 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 6 0