POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Orkan w Ministerstwie Sportu08.07.2021


Trenerzy Maciej Brażuk i Tomasz Malesa, przedstawiciel Zarządu Krzysztof Kłos oraz zawodnicy Orkana Sochaczew 07 lipca br. spotkali się z Ministrem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotrem Glińskim. 
 
Spotkanie zainicjował poseł Maciej Małecki z Sochaczewa, który zawsze jest blisko naszej drużyny. Minister docenił dynamicznie rozwijający się klub, który w miniony weekend zdobył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów Rugby XV. Orkan Sochaczew to również świetna praca z młodzieżą z której jesteśmy dumni, a jednocześnie znani w całej Polsce. Co roku nasza młodzież zasila reprezentacje narodowe, które rywalizują na arenie międzynarodowej. 
 
W siedzibie ministerstwa, w dobrej atmosferze, z wicepremierem Piotrem Glińskim oraz posłem Maciejem Małeckim mogliśmy porozmawiać po prostu o sporcie, o naszej ukochanej dyscyplinie, a także o rozwoju sportowym i dążeniu do celu. Godzinna wizyta zaowocowała wieloma pomysłami, które będziemy chcieli zrealizować. Dziękujemy za taką możliwość! Jesteśmy bardzo podbudowani, zdeterminowani i już oczekujemy przyszłego sezonu. I pomyśleć, że kilka dni temu zdobyliśmy 3 miejsce Ekstraligi rugby, a już jesteśmy po rozmowach z Ministrem Sportu! Naszym celem jest to, żeby sochaczewska młodzież garnęła się do sportu, który pozwala przeżyć tyle wspaniałych przygód.
 
Źródło: RC Orkan Sochaczew
Rugby Europe Super Cup Rugby Europe za zamkniętymi drzwiami
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 3 15
 02 RC Lechia Gdańsk 4 15
 03 Up Fitness Skra Warszawa 4 13
 04 Edach Budowlani Lublin 4 12
 05 Master Pharm Łódź 2 10
 06 RC Orkan Sochaczew 4 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 4 9
 08 RC Arka Gdynia 4 7
 09 Awenta Pogoń Siedlce 4 2
 10 KS Posnania Poznań 3 0