POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Newcastle Falcons: Nie będziemy świętować04.04.2020


Rada Rugby Football Union podjęła decyzję o awansowaniu Newcastle Falcons z Championship do Premiership na podstawie dotychczasowych wyników zakończonego 14 marca br. sezonu. 
 
W ubiegłym miesiącu rozgrywki ligowe w Anglii zostały zakończone poniżej poziomu Premiership z powodu pandemii koronawirusa Covid-19. Drużyna z Newcastle wygrała wszystkie 15 meczów i była liderem tabeli z 18 punktami przewagi nad londyńskim Ealing Trailfinders, którzy uplasowali się na drugim miejscu. W bezpośrednim spotkaniu Ealing Trailfinders ulegli Newcastle Falcons 14:26, zaplanowany na 28 marca br. rewanż już się nie odbył. Newcastle zajmą w Premiership miejsce zdegradowanych z powodu naruszenia przepisów o pułapie wynagrodzeń Saracenów.
 
Semore Kurdi, prezes Newcastle Falcons, powiedział, że nie będzie żadnych uroczystości po ogłoszeniu wiadomości o awansie klubu do Premiership. Z zadowoleniem przyjął szybką decyzję Rady RFU, ale przyznał, że na awansie położył się cień pandemii. - Nie są to okoliczności, w których jakikolwiek zespół chciałby się cieszyć z awansu, ale dziękujemy RFU za szybkie i zdecydowane zakończenie - napisał Kurdi na oficjalnej stronie Newcastle - Sport blednie w czasach zagrożenia narodowego, mając to na uwadze, nie ma prawdziwego powodu do świętowania po potwierdzeniu naszej promocji, nasze myśli kierowane są do wszystkich, których ta sytuacja dotknęła.
 
Prezes RFU, Peter Wheeler, powiedział: Uważamy, że podjęte decyzje zapewniają uczciwe i wyważone wyniki rozgrywek zachowując integralność zawodów. To była trudna decyzja w najbardziej niespotykanych okolicznościach. Nie ma jednego rozwiązania, które pasowałoby do każdego klubu, ale przyjęte podejście jest takie, które naszym zdaniem najlepiej odzwierciedla charakter ligi rugby w Anglii.
 
Bill Sweeney, Chief Executive Officer RFU dodał: Sezon zakończył się 14 marca br., co stanowiło około 80 procent rozgrywanych gier. Uznaliśmy, że najbardziej sprawiedliwym i rozsądnym sposobem podejścia do tego jest zastosowanie dość prostej formuły pod względem wyniku meczów wyjazdowych i domowych, a następnie zastosowanie jej do ustalenia końcowych tabel.

Źródło: Planet Rugby
 
Stahl Hennigsdorf - rekordzista z NRD Starożytne Rugby: Episkyros
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1