POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mistrzostwa Polski oraz Sopot Beach Rugby05.08.2014

9 i 10 sierpnia w kompleksie Black Pearl między Grand Hotelem a Zatoką Sztuki  odbędą się turnieje w najszybszą  najbardziej widowiskową grę zespołowej na plaży. Rugby ma wiele twarzy tradycyjne 15-osobowe, siedmioosobowe które zadebiutuje na najbliższej olimpiadzie i pięcioosobowe rozgrywane na plażach całego świata z niemniejszą częstotliwością jak turnieje tenisa czy golfa.
 
W dwa dni 35 drużyn w ok. 90 meczach powalczą o Mistrzostwo Polski kobiet, Mistrzostwo Polski mężczyzn i w ramach XXII Memoriału Edwarda Hodury o zwycięstwo w  „Sopot Beach Rugby”.
 
Sobotnio - niedzielny turniej jest kolejną okazją do upamiętnienia wybitnego szkoleniowca, fanatyka sportu, wspaniałego trenera i wychowawcę Edwarda Hodurę. Uczył on uczciwości, lojalności, szacunku, a zmagania na plaży będą kolejną okazją, aby promować ogólnoświatowe hasła programów walki z dopingiem w sporcie "Keep Rugby Clean" i "I Play Fair - say no! to doping".
 
Przepisy "rugby five" są bardzo uproszczone i zrozumiałe dla wszystkich. Piłkę podając tylko do tyłu, należy przyłożyć za końcową linią boiska (1 pkt.). Jedyną znaczącą różnicą między tradycyjną odmianą rugby a tą pięcioosobową jest zasada 2 sekund. Zawodnik w kontakcie z przeciwnikiem ma dokładnie tyle czasu na podanie lub wypuszczenie piłki, co upraszcza grę, zwiększa bezpieczeństwo zawodników, utrzymuje dużą szybkość i czyni rugby na plaży grą telewizyjną. Na boisku o wymiarach 30 na 25 metrów, w czasie gry przebywa po pięciu zawodników z każdej drużyny, zmiany są lotne, a zespoły mogą liczyć maksymalnie 10 rugbistów. Mecz podzielony jest na pięciominutowe połowy. Każdą drużynę czeka w turnieju 4-5 spotkań.
 
Plan gier na stronie Fundacji [kliknij]
 
W niedzielę od 10.00 do 16.00 można oglądać turniej na http://imprezylive.pl/
Kalendarz na sezon 2014/2015 Klinika Rugby w Rudzie Śląskiej
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1