POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Kadra rozpoczęła przygotowania15.03.2017

 
W popołudnie, 12 marca br. w Hotelu Ossa rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed arcyważnym starciem z Mołdawią. Nasi rywale w ulegli w sobotę Portugalii 0:59, dostarczając sztabowi szkoleniowemu bardzo użyteczny materiał do analizy. Starcie w Kiszyniowie będzie ich ostatnim w tym sezonie Rugby Europe Trophy z pewnością będą chcieli więc zakończyć sezon z przytupem. 
 
Trener Blikkies Groenewald w drodze do Rawy Mazowieckiej zrobił postój w Spale, gdzie 12 marca o 15:00 był zaplanowany mecz sparingowy Budowlanych Łódź SA z Juvenią Kraków. - Cały czas najważniejszym elementem, nad którym musimy pracować z reprezentacją jest przygotowanie fizyczne. W Polsce wciąż wielu zawodników zaczyna grać dopiero kiedy mają kilkanaście lat. Są zupełnie inaczej przygotowani niż zawodnicy w RPA, którzy w wieku juniora mają już za sobą 10 lat treningów - podkreślał selekcjoner w rozmowie z RugbyPolska.pl 
W sparingu, który miał okazję oglądać szkoleniowiec błyszczeli w dużej mierze jego kadrowicze, jednak pierwsza połowa pokazała, że również w krakowianach drzemie spory potencjał. Mistrzowie Polski wygrali tę część spotkania 20:5 i dopiero w kolejnej odsłonie, kiedy na murawie po obu stronach zaczęli pojawiać się rezerwowi, otworzył się worek z przyłożeniami. Łodzianie udowodnili, że mają długą i równą ławkę rezerwowych, a jak wiadomo to podstawa każdej drużyny aspirującej do mistrzostwa. 
 
Przy okazji spotkania podpytaliśmy jeszcze Blikkiesa Groenewalda o analizę meczu Mołdawii z Portugalią. - Będziemy analizować to spotkanie na samym początku zgrupowania. My przegraliśmy z Portugalią, bo mecz został wyznaczony na półtora miesiąca przed startem sezonu w Polsce, podczas gdy w Portugalii rozgrywki trwają w najlepsze. Szansa na to, że na tym etapie przygotowań sprostamy tak doświadczonej i wyszkolonej drużynie była naprawdę niewielka. Ale obiecuję Wam, że w przyszłości wygramy również z Portugalią. Jestem o tym przekonany - zapowiedział trener Polaków.
 
W zgrupowanie w Hotelu Ossa Congres&SPA, oprócz Groenewalda, z kadrą po raz kolejny pracuje specjalista od młyna Chrisa Buitendach. W kontekście mocnej fizycznie Mołdawii jego wkład w przygotowania bez wątpienia będzie kluczowy.
Mecz odbędzie się w sobotę, 18 marca br. o 12:30. Transmisję na żywo można oglądać na oficjalnej stronie Rugby Europe [kliknij].
 
Źródło: KC, www.rugbypolska.pl
 
RET: Konferencja Prasowa przed Polska v Holandia Rusza kurs instruktorski kategorii "S"
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1