KNK7: Polki wicemistrzyniami Europy28.06.2021

Reprezentacja Polski Kobiet brała udział w drugim i ostatnim turnieju Mistrzostw Europy Rugby 7 poziomu Championship rozgrywanym w Moskwie w dniach 25-26.06.2021. Panie zajęły w stolicy Rosji II miejsce, w Lizbonie były na IV miejscu, a to dało im II miejsce w końcowej klasyfikacji i wicemistrzostwo Europy!

Żeby jak najlepiej przygotować zespół do turnieju w Moskwie trener Janusz Urbanowicz zgłosił wniosek o przesunięcie na lipiec turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet, i jak widać było warto.
Przy dziewięciu drużynach rozgrywane były trzy fazy turnieju. Panie zaczęły od spotkań Fazy 01 z Rumunią i Belgią w Grupie C odprawiając je kolejno 37:0 i 19:0 bez straty punktów. Zwycięstwo w grupie C dawało naszej reprezentacji w Fazie 02 za przeciwników Niemcy i Hiszpanię w grupie F, pierwszy dzień zakończyło zwycięstwo 33:12 nad drużyną naszych zachodnich sąsiadów.
Drugi dzień mistrzostw rozpoczął remis 19:19 z reprezentacją Hiszpanii dający naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie F, a w perspektywie medal (na razie imprezy w Moskwie) gdyż w Fazie 03 miały grać o miejsca I-III. W finałowej grupie H Polski uległy późniejszym Mistrzyniom Europy Rosjankom 5:33, a następnie pokonały 29:14 reprezentację Szkocji zdobywając srebrne medale turnieju w Moskwie.
Po podliczeniu punktów z dwóch turniejów zwyciężyła Rosja z 40 punktami, natomiast Polska i Hiszpania miały po 32 punkty za zajęcie II i IV miejsca, Polski miały jednak lepszy bilans punktów (154, przy 66 Hiszpanii) i to one zostały wicemistrzyniami Europy sezonu 2020/2021.

Zawodniczkom i Sztabowi Szkoleniowemu serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na sprawozdanie po przylocie do Polski.

Wyniki Turnieju w Moskwie:
Faza 01
Polska v Rumunia  37:0
Polska v Belgia  19:0
Kolejność Grupy C: 1.Polska; 2.Belgia; 3.Rumunia.
Faza 02
Polska v Niemcy  33:12
Polska v Hiszpania  19:19
Kolejność Grupy F: 1.Polska; 2.Hiszpania; 3.Niemcy.
Faza 03
Polska v Rosja  5:33
Polska v Szkocja  29:14
Kolejność Grupy H: 1.Rosja; 2.Polska; 3.Szkocja.
Kolejność Mistrzostw Europy 7: 1.Rosja; 2.Polska; 3.Hiszpania; 4.Szkocja; 5.Belgia; 6.Portugalia; 7.Walia; 8.Niemcy; 9.Rumunia.