banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Jarocin: O meczu U16 i Konferencji trenerów22.04.2019


Tradycyjnie co roku w kwietniu (tym razem w dniach 14-20 kwietnia br.) reprezentacje narodowe Polski i Niemiec spotykają się na wspólnym Campie treningowym wspieranym przez Fundację "Pojednanie". Podczas akcji zawodnicy wspólnie trenują oraz spędzają czas, a na zakończenie konsultacji, grają oficjalny test-mecz.


Kilka słów na temat meczu rozegranego 19 kwietnia br. Tradycyjne rozpoczęcie po przez odśpiewanie hymnów narodowych. Niestety zaczynamy źle, po pierwszym młynie, goście grają szeroko do skrzydłowego, który świetną akcją indywidualną przebiega 50 metrów i otwiera wynik dla Niemców. Szybko odpowiadamy i po serii karnych Adam Lewandowski przedziera się na pole punktowe gości, po kilku minutach, przewagę Polski w formacji młyna znów zamieniamy na przyłożenie tym razem Grzegorza Bielińskiego. Przejmujemy inicjatywę jednak nasz łącznik ataku "daje na przechwyt" i znów tracimy przyłożenie. To niestety podcina naszej drużynie skrzydła i po chwili tracimy kolejne przyłożenie. Z wynikiem 10:17, Sędzia Hubert Bedyński kończy pierwszą połowę meczu. Drugą odsłonę zaczynamy z 4 zmianami w składzie. Nasze Nadzieje od początku łapią wiatr w żagle i zdobywają coraz większą przewagę w meczu. Dominuje zwłaszcza formacja młyna. Kolejno przykładają, Eryk Chain, Radek Yavorshchuk i Paweł Szwarc, a udanie podwyższa Andrei Lavtakov. Gwizdek końcowy, 29:17 i wielka radość w drużynie bo w tej kategorii nie wygraliśmy od 2011 roku...

 
Podczas akcji w dniach 18-19 kwietnia br. dodatkowo odbyła się Konferencja dla trenerów rugby prowadzone przez trenerów z Argentyny Maximiliano Bonanno oraz Matias Aristarain (Unión Argentina de Rugby, obecnie trenerzy młodzieżowych kadr Niemiec - Deutscher Rugby-Verband) w tematyce: break-down, podejmowanie decyzji, gra 1 vs 1, bezpieczeństwo w młynie dyktowanym, nowoczesny młyn dyktowany.

Kurs został bardzo wysoko oceniony przez uczestników - doświadczonych szkoleniowców jak Maciej Stachura, Paweł Dąbrowski, Przemysław Pustkowski, Marek Maciejewski, Maciej Misiak, Łukasz Kościelniak i Tomasz Formela.

Maciej Sylwester Misiak

WRWSS: Kitakyushu 7's Klubowy Puchar Europy - Półfinały
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 28
 02 OKS Skra Warszawa 6 18
 03 RC Orkan Sochaczew 6 18
 04 Master Pharm Łódź 6 17
 05 RC Lechia Gdańsk 6 14
 06 Edach Budowlani Lublin 6 13
 07 RC Arka Gdynia 6 13
 08 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 6 0