POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Japonia: Gwiazdy w Top League15.01.2020


W niedzielę, 12 stycznia br. rozpoczęła zmagania japońska Top League, zwykle piszemy gdy rozgrywki się kończą, ale tym razem zrobimy wyjątek ze względu na liczbę reprezentantów Południowej Półkuli, którzy zaczęli lub kontynuują grę w Japonii (po zakończeniu sezonu podamy też wyniki). Wymienieni zostali tylko reprezentanci pierwszej drużyny danego kraju, na czele z Danem Carterem, rekordzistą All Blacks w ilości zdobytych punktów. Liga liczy 16 zespołów podzielonych w pierwszej fazie na Konferencje Czerwoną i Białą, po jednej rundzie po cztery najlepsze zespoły awansują do fazy finałowej. Rozgrywki zawodowe trwają w Japonii od 2003/2004, najwięcej tytułów (po pięć) mają Toshiba Brave Lupus i Suntory Sungoliath, ostatni zaś wywalczyli Kobe Steelers.
Dodamy, że w 1981 roku na turnieju o Puchar Federacji ZSRR w Moskwie kadra Polski seniorów uległa ówczesnemu mistrzowi Japonii Nippon Steel Kamaisi 18:25.
 
Kobe Steelers: Dan Carter, Brodie Retallick, Andrew Ellis, Tom Franklin, Sefo Kautai i Hayden Parker (wszyscy Nowa Zelandia), Taumua Naeata (Tonga)
Suntory Sungoliath: Tevita Li (Nowa Zelandia), Matt Giteau, Samu Kerevi, Sean McMahon i Sam Talakai (wszyscy Australia)
Panasonic Wild Knights: Sam Whitelock i Jordan Rapana (Nowa Zelandia), David Pocock (Australia), Damian de Allende (Południowa Afryka)
Toshiba Brave Lupus: Matt Todd, Richard Kahui, Jack Stratton i Tim Bateman (wszyscy Nowa Zelandia), Mike Harris (Australia)
Kubota Spears: Ryan Crotty (Nowa Zelandia), Bernard Foley i Wharenui Hawera (Australia), Duane Vermeulen (Południowa Afryka)
NTT Communications Shining Arcs: Malcolm Marx, Willie Britz  (Południowa Afryka), Isaac Ross (Nowa Zelandia), Christian Lealiifano (Australia)
Toyota Verblitz: Kieran Read (Nowa Zelandia), Willie Le Roux i Gio Aplon (Południowa Afryka)
Canon Eagles: Jesse Kriel (Południowa Afryka), Ed Quirk (Australia) 
Honda Heat: Rudolph Gerhardus Snyman (Południowa Afryka), Aidan Toua (Australia)
Munakata Sanix Blues: Paddy Ryan (Australia), Santiago González Iglesias (Argentyna), André Esterhuizen (Południowa Afryka)
NTT DoCoMo Red Hurricanes: Liam Squire i Marty Banks (Nowa Zelandia), Riaan Viljoen (Południowa Afryka)
Mitsubishi Sagamihara DynaBoars: Jackson Hemopo (Nowa Zelandia)
NEC Green Rockets: Jack Lam (Samoa), Stephen Donald (Nowa Zelandia)
Red Dolphins Hino: Nili Latu (Tonga), Gillies Kaka i Augustine Pulu (Nowa Zelandia), Chance Peni (Wyspy Cooka)
Yamaha Júbilo: Kwagga Smith (Południowa Afryka), Viliami Tahitu’a (Tonga)
Ricoh Black Rams: Elliot Dixon (Nowa Zelandia), Berrick Barnes (Australia)


Ekstraliga: Brażuk trenerem Orkana Konferencje Licencyjne 2020
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1