banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Gwoździe w trumnie Super Rugby11.07.2020


Mike Greenaway - https://www.iol.co.za/
 
Kolejne gwoździe są wbijane do trumny Super Rugby - pisze z Durbanu Mike Greenaway - po tym, jak 09 lipca br. pojawiły się nowe doniesienia z Nowej Zelandii i Australii, które potwierdziły, że oba kraje zawierają sojusz, który nie obejmuje Południowej Afryki i Argentyny. Dodatkowo dyrektor generalny Guinness Pro 14 Martin Anayi powiedział walijskim dziennikarzom, że większy udział Południowej Afryki w turnieju będzie mile widziany.
 
Pro 14 składa się z czterech drużyn z Irlandii, czterech z Walii, dwóch ze Szkocji, dwóch z Włoch i południowoafrykańskich Gepardów oraz Południowych Królów. Jednak wiadomo, że dwie ostatnie drużyny zostaną zastąpione przez Stormers, Sharks, Lions i Bulls czyli zespoły z obecnych struktur Super Rugby. Anayi niemal potwierdził większą integrację z RPA, gdy powiedział: Zawsze byliśmy bardzo zainteresowani RPA. Lubimy ich i postrzegamy jako kluczową część naszej przyszłości. Turniej działa obecnie dobrze, ale może działać lepiej, jeśli dodamy do niego nowe drużyny. To jedyna potencjalna droga.
 
Komentarze szefa Pro 14 pojawiają się po tym, jak Sydney Morning Herald ujawnił, że zarząd New Zealand Rugby (NZR) rozważa dwa warianty nowego turnieju z udziałem Nowej Zelandii, Australii i drużyny wysp Pacyfiku. Pierwsza wersja to rozgrywki ośmiu drużyn, pięciu obecnych uczestników Super Rugby z Nowej Zelandii, Fiji lub Samoa (może być w połączeniu z Tonga) i dwóch z Suer Rugby z Australii. Rywalizacja ma stać na wyższym poziomie i nie być osłabiona przez słabsze drużyny australijskie. Druga wersja to rozgrywki z udziałem dziesięciu drużyn, pięciu z NZR, czterech z Rugby Australia i jednej drużyny Wysp Pacyfiku.
 
Wszystkie te spekulacje na temat przyszłości Super Rugby wynikają z zakończonego audytu NZR, którego elementy wyciekły do mediów, a wnioski wypływające z audytu to zalecenie rozwiązania Super Rugby w obecnym kształcie.

Zmiany organizacyjne w światowym rugby są nie do zatrzymania, pandemia przyniosła czas na przemyślenie nowych rozwiazań. Choć większość z nich nie wyjdzie poza sferę planów warto wiedzieć co może nas czekać w najbliższym czasie. A przy okazji oryginalny tytuł artykułu to "Więcej gwoździ w trumnie Super Rugby, gdy zespoły SA planują dołączyć do PRO14". Redakcja
 
CLJ: Aktualizacja tabeli RET: Holandia zwycięzcą sezonu
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 28
 02 OKS Skra Warszawa 6 18
 03 RC Orkan Sochaczew 6 18
 04 Master Pharm Łódź 6 17
 05 RC Lechia Gdańsk 6 14
 06 Edach Budowlani Lublin 6 13
 07 RC Arka Gdynia 6 13
 08 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 6 0