POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Gala Dekady: Nagrody OZRugby16.02.2021


W Poznaniu, 13 lutego br. odbyła się „Gala Dekady” Polskiego Związku Rugby, poznaliśmy laureatów nagród w jedenastu kategoriach wybieranych przez jury, nagród publiczności, nagród specjalnych, nagród Prezesa PZR i nagród Okręgowych Związków Rugby. W trzeciej części relacji wymienimy laureatów nagród Okręgowych Związków Rugby „Gali Dekady”.
 
- Okręg Pomorski
Działacz: Marlena Mroczyńska (Prezes Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
Trener Dzieci i Młodzieży: Grzegorz Śliwiński (Lechia Gdańsk)
Zawodniczka: Karolina Jaszczyszyn (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
Zawodnik: Piotr Zeszutek (Ogniwo Sopot)
 
- Okręg Śląski
Działacz: Wojciech Kołodziej (Prezes Rugby Ruda Śląska i OZR)
Trener Dzieci i Młodzieży: Stella Klinner-Hadelka (Rugby Ruda Ślaska)
Zawodniczka: Angelika Piekorz (Diablice Ruda Ślaska)  
Zawodnik: Krzysztof Gola (RC Częstochowa)
 
- Okręg Warmińsko-Mazurski
Działacz: Henryk Pach (Prezes OZR)
Trener Dzieci i Młodzieży: Jarosław Kowalski (Jarosław Kowalski)
Zawodniczka: Aleksandra Białoskurska (Akademia Rugby Team Olsztyn)
Zawodnik: Kacper Górzyński (Rugby Team Olsztyn)
 
- Okręg Dolnośląski
Działacz: Tomasz Knap (Rugby Wrocław)
Trener Dzieci i Młodzieży: Tomasz Nimczyk (Miedziowi Lubin)
Zawodniczka: Agata Ładońska (Błyskawice Wrocław)
Zawodnik: Vladyslav Korotun (Rugby Wrocław/Miedziowi Lubin)
 
- Okręg Lubelski
Działacz: Maciej Powała-Niedźwiecki (Prezes OZR)
Trener Dzieci i Młodzieży: Sebastian Berestek (Budowlani Lublin)
Zawodnik: Piotr Wiśniewski (Budowlani Lublin)
 
- Okręg Łódzki
Działacz: Wiesław Chudzik (Prezes KS Budowlani Łódź)
Trener Dzieci i Młodzieży: Zbigniew Jurzysta (KS Budowlani Łódź)
Zawodniczka: Marta Jarecka-Kościelniak (Atomówki Łódź)  
Zawodnik: Michał Mirosz (Master Pharm Rugby Łódź)
 
- Okręg Małopolski
Działacz: Leszek Samel (Prezes Juvenii Kraków i OZR)
Trener Dzieci i Młodzieży: Łukasz Kościelaniak (Juvenia Kraków)
Zawodniczka: Magdalena Korona (Juvenia Kraków) 
Zawodnik: Maciej Sokołowski (Juvenia Kraków)
 
- Okręg Wielkopolski
Działacz: Dominik Machlik (Posnania Poznań)
Trener Dzieci i Młodzieży: Bartosz Włodarek (Sparta Jarocin)
Zawodniczka: Katarzyna Paszczyk (Black Roses Poznań)  
Zawodnik: Daniel Trybus (Posnania Poznań)
 
- Okręg Mazowiecki
Działacz: Bogdan Pietrak (Orkan Sochaczew)
Trener Dzieci i Młodzieży: Maciej Misiak (Orkan Sochaczew)
Zawodniczka: Elżbieta Brzustowska (Tygrysice Orkan Sochaczew)
Zawodnik: Marek Mirosz (Pogoń Siedlce)

Ogółem podczas „Gali Dekady” wyróżniono 81 osób i instytucji, trenerów, zawodników, działaczy, lekarzy i sędziów.

Przegląd Lig Świata Siódemki powróciły w Egipcie
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0