GPS7: Moskwa - dzień drugi23.06.2019

Reprezentacja Polski w Rugby 7 uczestniczyła w pierwszym turnieju Grand Prix Series czyli Mistrzostw Europy rozgrywanym w dniach 22-23 czerwca br. w Moskwie (Rosja), startowało dwanaście najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

Drugi dzień turnieju Polska rozpoczęła od spotkania z Rosją w półfinale Challenge Trophy. Po ambitnej grze, prowadząc przez większość pierwszej połowy przegraliśmy 17:34, a na zakończenie, w zaciętym finale o XI miejsce pokonaliśmy Rumunię 21:19.

Półfinał Challenge Trophy
Rosja v Polska 34:17 (17:12)
Finał o XI miejsce
Rumunia v Polska 19:21 (12:14)

W finale Francja pokonała Irlandię 31:26, a w meczu o brązowy medal Anglicy wygrali z Niemcami 24:14. Dziewięć pierwszych zespołów awansowało do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który zostanie rozegrany w dniach 13-14 lipca br. w Colomiers (Francja). Dwunastkę uzupełnią dwa pierwsze zespoły z Men 7’s Trophy (Litwa i Ukraina) oraz zwycięzca Men 7’s Conference (Węgry).
Natomiast drugi tegoroczny turnieju Grand Prix Series zostanie rozegrany w Łodzi w dniach 20-21 lipca br.

Kolejność Moskwa 2019: 01. Francja; 02. Irlandia; 03. Anglia; 04. Niemcy; 05. Walia; 06. Hiszpania; 07. Portugalia; 08. Włochy; 09. Rosja; 10. Gruzja; 11. Polska; 12. Rumunia.

Zdjęcia z meczu z Rosją: Rugby Europe

MP Kobiet 7 U16: Juvenia Mistrzem Finały MPK: Dzień drugi