Echa weekendu w skrócie25.08.2019

Do rozpoczęcia rozgrywek Ekstraligi pozostał tylko tydzień, a do inauguracji I ligi dwa tygodnie. Drużyny rozgrywają sparingi mające sprawdzić ich formę przed zbliżającym się sezonem.

Sobota 24.08.2019

Rugbiści Biało-Czarnych Nowy Sącz podejmowali Juvenię Kraków w meczu uświetniającym jubileusz 15-lecia klubu, goście po czterech kwartach granych po 20 minut  w 30 stopniowym upale wygrali 76:38.

Z kolei w Jarocinie Sparta podejmowała Arkę Gdynia, sparing zakończył się zwycięstwem gości 43:14.

Gryfy z KS Rugby Ruda Śląska rozegrały mecz na wyjeździe przegrywając z RC Havirov (Czechy) 5:76.

Natomiast w Siedlcach Pogoń odbyła dwa treningi z warszawską Skrą, a w Warszawie na boisku Legii odbył się sparing gospodarzy z AZS AWF Warszawa, jak napisali goście - Ciężko ustalić dokładny wynik meczu.

Niedziela 25.08.2019

W Łodzi Budowlani SA podejmowali Skrę Warszawa, gospodarze wygrali 10:0 po przyłożeniach Bartosza Kubalewskiego i Daniela Gduli.

Na plaży w Śremie rozegrano IV turniej Beach Rugby o Puchar Burmistrza Śremu. Zwyciężyli Banici Poznań pokonując po dogrywce 3:2 Spartę Jarocin. Na kolejnych miejscach znalazły drużyny: 3. Chaos Poznań, 4.RK Szczecinek, 5.RGB Śrem, 6.ROC Poznań.

James Haskell: Z rugby do MMA Sprawozdanie z obozu "Rugby na plaży"