POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Bilety na Mistrzostwa Europy 705.07.2016


Przypominamy, że na ebilet.pl trwa sprzedaż biletów na EuroRugby2016, które w dniach 16-17 lipca br. zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim w Gdyni. To będzie ostatni sprawdzian europejskich potęg przed Igrzyskami w Rio de Janeiro. Musicie tam być!!! 
 
Kup bilet [kliknij]
 
Takiej imprezy w polskim rugby jeszcze nie było. 16 i 17 lipca br. w Gdyni o tytuł mistrza Europy w olimpijskiej odmianie rugby powalczy 12 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Wśród nich reprezentacje Wielkiej Brytanii 1 i 2, Francji oraz Hiszpania, które trzy tygodnie później w Rio de Janeiro wystartują w turnieju olimpijskim. Zagrają też Niemcy, Portugalia, Rosja, Gruzja, Belgia, Włochy, Litwa i Polska.
 
Rugby 7 to najdynamiczniejsza odmiana gry jajowatą piłką. Mecze trwają tylko 2x7 minut. Drużyny liczą po siedmiu zawodników, a boisko jest takie same, jak przy „normalnej” grze. W związku z tym akcje są bardzo szybkie, nawet minutę przed końcem meczu nie można być pewnym ostatecznego wyniku. Przepisy są proste, nie trzeba być wytrawnym kibicem, by zrozumieć co dzieje się na boisku. Turniej trwa dwa dni, non stop coś się dzieje. 
Nie tylko na boisku, podobnie jest na trybunach. Turnieje rugby 7 to wielki karnawał. Tradycją na wszystkich największych imprezach jest, że kibice przychodzą na trybuny przebrani. Każdej akcji na boisku towarzyszy świetna muzyka, taniec i śpiew. Wokół głównej areny jest mnóstwo dodatkowych atrakcji - dla dzieci i dorosłych. Tak samo będzie na stadionie miejskim w Gdyni. Od rana do wieczora emocje sportowe na boisku, zabawa na trybunach i wokół nich. 
No i najważniejsze - Polacy wśród 12 najlepszych drużyn Europy. Biało-czerwoni debiutują na tym poziomie rywalizacji. Przed startem cyklu (mistrzostwa składają się trzech turniejów w Moskwie, Exeter i Gdyni) większość fachowców skazywała naszą drużynę na pożarcie. Tymczasem podczas turnieju w Moskwie biało-czerwoni skoczyli do gardeł największym tuzom - Francji i Wielkiej Brytanii. Byli o krok od pokonania wielokrotnych mistrzów Europy - Portugalczyków. Wygrali z wyżej notowaną Litwą.
 
Grę, a przede wszystkim głowy naszych zawodników odmienił jeden człowiek - Blikkies Groenewald - niezwykle doświadczony trener z RPA, były szkoleniowiec Rosji, wychowawca setek trenerów i tysięcy zawodników Południowej Afryki - kraju, w którym rugby jest religią. 
Groenewald zapowiada, że najlepszy występ jego drużyna ma zanotować w Gdyni. Co to oznacza? Walkę ze wszystkimi od pierwszej do ostatniej minuty, tak by kibice byli dumni ze swojej drużyny, a zawodnicy z tego, że są jej częścią. 
Musicie to zobaczyć, poczuć te emocje, dać się wciągnąć w świetną zabawę.
 
Bilety na jeden dzień kosztują 15 zł. Można wielokrotnie wejść i wyjść ze stadionu.
Dwudniowy karnet to koszt 20 zł.
Dzieci i młodzież do lat 16 wchodzą za darmo.
 
Kup bilet [kliknij]
 
Darmowe bilety na EuroRugby w Gdyni Polsat pokaże turniej ME7 w Exeter!
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1