POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Biało-Zielone Ladies w Przedszkolu20.03.2015

 
Biało-Zielone Ladies Gdańsk 18.03.2015 odwiedziły Przedszkole nr 34 w Gdańsku, poniżej ich relacja z wizyty i kilka zdjęć, więcej [kliknij]
 
Biało-Zielono zrobiło się w Przedszkolu nr 34 im. Marii Konopnickiej na Gdańskim Przymorzu. Odwiedziłyśmy tą placówkę, by pokazać dzieciom co to jest gra w Rugby. Zajęcia odbywały się w podziale na dwie grupy. Pierwsza młodsza to 3 i 4 latki, druga starsza 5 i 6-latki. Na pokazy multimedialne wszystkie grupy zostały połączone.
Pomysłodawcą spotkania była pani Dorota, wychowawczyni córki naszej kapitan zespołu. Przedszkole organizuje takie zajęcia dla dzieci. Zaprasza do siebie rodziców, którzy wykonują ciekawy zawód lub tak jak Marlena uprawiają sport. W tym przypadku rugby było strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki były zachwycone. Panie nauczycielki chyba też.
 
Spotkanie zaczęło się od wspólnego przywitania okrzykiem. Na hasło BIAŁO! przedszkolaki odpowiedziały -ZIELONE! ... i zaczął się pokaz ...
Młyn: Zawodniczki krok po kroku tłumaczyły maluchom jak trzeba się składać i wiązać w młynie. Nie było z tym większego problemu, szczególnie, że Ladies mają to po ostatnim treningu w jednym paluszku.
Aut: Trening zaliczony! Wszyscy byli chętni do wynoszenia. Marlena i Hania zrobiły ze sto powtórzeń. Mamy nadzieję, że to zaprocentuje na najbliższym turnieju.
Czyszczenie: Zrobiłyśmy już bez udziału dzieci ... lepiej, żeby w ten sposób nie sprzątały w przedszkolu.
Szarżę i przyłożenie zademonstrowałyśmy na materacu.
Po stałych fragmentach gry był czas na pochwalenie się złotem. Medale zrobiły furorę. Każde dziecko miało okazję dotknąć i założyć medal na szyję. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że "bez pracy nie ma kołaczy", a bez regularnych treningów nie zdobywa się trofeów.
Doskonale wiedziały jakie zastosowanie mają korki, ale szczęka wzbudziła zainteresowanie i nie od razu było wiadomo do czego służy. Jak już tajemnica została odkryta, stwierdziły, że będzie doskonałym rozwiązaniem dla wypadających mleczaków.
 
Po pokazach udaliśmy się wszyscy do sali "Słoneczek", by wspólnie obejrzeć poczynania Biało-Zielonych Ladies Gdańsk na boisku. Maluchy zobaczyły jak wygląda "jedność, szacunek, satysfakcja i współpraca zespołowa w drużynie".
 
WZD: ostateczna lista delegatów Kolegium Sędziów: Klaryfikacje obowiązujące od rundy wiosennej
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1